https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ekologicti-aktiviste-se-v-galerii-ve-florencii-prilepili-k-botticelliho-obrazu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ekologičtí aktivisté se v galerii ve Florencii přilepili k Botticelliho obrazu

24.7.2022 01:25 (ČTK)
Obraz Primavera (Jaro) Sandra Botticelliho.
Obraz Primavera (Jaro) Sandra Botticelliho.
Licence | Volné dílo (public domain)
Italští ekologičtí aktivisté se v pátek přilepili ke slavnému dílu malíře Sandra Botticelliho v galerii Uffizi ve Florencii. Chtěli tak upozornit na podle nich nedostatečná opatření v boji proti klimatickým změnám. Obraz Primavera (Jaro) díky ochrannému sklu nebyl poškozen, informoval deník The Guardian.
 

Tři mladí Italové (dvě dívky a hoch) také před slavný obraz na zem rozložili transparent s nápisem v překladu "Poslední generace, žádný plyn, žádné uhlí". Policie je zadržela a odvezla na policejní stanici ve Florencii. Podle italských médií dostali všichni tři zákaz vstupu do tohoto města na tři roky. Podobné tresty používá italská policie například pro fotbalové výtržníky.

Deník The Guardian napsal, že italští aktivisté se zřejmě inspirovali britskými kolegy, kteří podobné akce organizovali nedávno v galeriích v Británii pod názvem Just Stop Oil (Zastavme ropu).


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

24.7.2022 07:04
Vůbec bych se nenamáhal je odlepit. Akorát bych před ně, po vzoru ostatních děl, umístil ceduli s nápisem "Největší pitomci v galerii".
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

26.7.2022 08:18 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
1+
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

25.7.2022 07:14
to už ale musí být zcela fanatičtí aktivisté ! soud by jim měl vyměřit nepodmíněný trest a tučnou pokutu ! v česku se fanatičtí magoři zatím jen lepí k asfaltu silnice. proč nejdou třeba i fanaticky protestovat k těm oborám co i přes rozhodnutí soudu, majitelé z řad myslivecké lobby, zamezují do nich veřejnosti vstup ! zajímalo by mě, jaké rozhovory oni mezi sebou vedou, na jaké téma.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

25.7.2022 07:22 Reaguje na radim buffalo tobias
Už se tady lepili i k bankám. Já bych je nechal. Dal bych před ně vysvětlující ceduli a ať si tu ostudu užijí. K těm oborám protestovat nepůjdou, protože tam jsou málo vidět.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist