https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ekologicti-aktiviste-v-britanii-zablokovali-dalnici-bojuji-za-izolaci-budov
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ekologičtí aktivisté v Británii zablokovali dálnici, bojují za izolaci budov

21.9.2021 15:48 | LONDÝN (ČTK)
Ekologičtí aktivisté dnes v Británii zablokovali provoz na frekventovaném dálničním obchvatu Londýna, policie kvůli tomu zatkla 23 lidí. Informoval o tom server BBC. Aktivisté z hnutí Insulate Britain chtějí přimět vládu, aby více investovala do izolace budov, což podle nich povede k úsporám energie a nižším emisím. Ministryně vnitra Priti Patelová protest označila za "nepřijatelný".
 

Demonstranti dnes v ranní špičce za plného provozu obsadili poblíž Cobhamu dálnici M25, která obkružuje metropoli. Tepnu zcela zablokovali asi na půl hodiny, než je policisté odtáhli pryč.

Hnutí zveřejnilo video, v němž vysvětluje, že chce akcí upozornit na nutnost lepší izolace budov, což je podle něj klíčové v boji proti změnám klimatu a chudobě. Dnešní protest je už pátý za poslední týden, v pondělí policie zatkla 41 lidí na akcích v hrabstvích Hertfordshire a Kent.

"Veřejnost bude souhlasit s tím, že scény na M25 z minulého týdne a ze dneška jsou zcela nepřijatelné... Takové narušení provozu je nebezpečné a odvádí policii od práce v komunitách, kde je jí nejvíce potřeba," uvedla ministryně vnitra.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jirka Černý

21.9.2021 19:20
Když někdo úmyslně způsobí překážku v silničním provozu na dálnici je to jednoznačně úmyslné obecné ohrožení. Pokud tak činí organizovaná skupina nechápu že už nesedí se sazbou v horní hranici trestu.
Odpovědět
ig

21.9.2021 19:53
No tak ať si je zaizolujou, v čem je problém?
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist