https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/elektrickeho-porsche-taycan-se-prodalo-vice-nez-modelu-911-se-spalovacim-motorem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Elektrického Porsche Taycan se prodalo více než modelu 911 se spalovacím motorem

19.10.2021 01:32 | WASHINGTON (ČTK)
Taycan vůz ze stejné stáje předstihl o několik stovek prodaných aut. Za rok se tohoto elektrického modelu prodalo 28 640 kusů.
Taycan vůz ze stejné stáje předstihl o několik stovek prodaných aut. Za rok se tohoto elektrického modelu prodalo 28 640 kusů.
Elektromobilu Porsche Taycan se za rok do konce září prodalo poprvé více než věhlasného modelu 911 se spalovacím motorem, uvedla německá automobilka. Ta podobně jako Škoda Auto spadá do koncernu Volkswagen. Prodej sedanu Taycan, který na trhu soupeří s Modelem S americké automobilky Tesla, podle agentury Bloomberg ilustruje fakt, že přechod německého výrobce sportovních vozů na elektrický pohon akceleruje.
 

Taycan vůz ze stejné stáje předstihl o několik stovek prodaných aut. Za rok se tohoto elektrického modelu prodalo 28 640 kusů. Celkový odbyt značky Porsche se v prvních devíti měsících zvýšil o 13 procent.

"Knihy objednávek jsou dobře naplněny a ohledně posledních měsíců roku jsme úplně nadšeni," uvedl šéf prodeje Detlev von Platen. Připomněl, že celosvětové šíření koronaviru vyvolává nestabilní situaci, včetně nedostatku polovodičů.

Nejziskovější značka koncernu Volkswagen letos do své nabídky zařadila prostornější verzi modelu Taycan. Výrobce očekává, že čistě elektrická a hybridní auta budou v roce 2030 tvořit více než 80 procent jeho celosvětového odbytu. Elektrickou verzi sportovně-užitkového vozu (SUV) Macan chce na trh uvést v roce 2023.

Automobilka Porsche se za prvních devět měsíců roku ukázala jako poměrně odolná vůči celosvětovému nedostatku polovodičů. Celkový počet dodaných vozů vzrostl na 217.198. Prodej podpořila rostoucí poptávka ve Spojených státech, které jsou pro tuto německou automobilku druhým největším trhem po Číně, kde firma zvýšila odbyt o 30 procent. Nejprodávanějšími modely značky zůstává SUV Cayenne a o něco menší Macan.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SP

Svatá Prostoto

19.10.2021 12:13
Takže si to shrneme.
Taycan je levnější. 911 dražší.
Taycan je 4-dvéř sedan, tedy pohodlné a relativně praktické auto. 911 je ryze sportovní kupé (+ kabrio a Targa), což je fakt poměrně hardcore sportovní hračka.
Taycanu se prodalo více kusů.

To je překvapení a to je radosti.

Bože můj, ty to vidíš ...
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

20.10.2021 12:27
ale kolik to auto stojí...???
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist