https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/emirat-abu-zabi-od-cervna-zakaze-pouzivat-jednorazove-plastove-sacky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Emirát Abú Zabí od června zakáže používat jednorázové plastové sáčky

8.4.2022 11:10 | ABÚ ZABÍ (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | nineyoii / Flickr
Emirát Abú Zabí, v němž leží stejnojmenné hlavní město Spojených arabských emirátů, od června zakáže používání jednorázových plastových sáčků. Agentura AP napsala, že jde o příspěvek ke snížení emisí skleníkových plynů. Z oznámení tiskového úřadu vlády není jasné, jak se bude zákaz vymáhat, zda firemním zákazem používání všudypřítomných plastových pytlíků, nebo zpoplatněním jejich použití.
 

Emirát Abú Zabí chce do roku 2024 zakázat rovněž používání plastových kelímků, talířů a krabiček na jídlo.

Abú Zabí tak následuje další z emirátů - Dubaj, který zavádí od července za použití plastového sáčku poplatek 25 filsů (1,3 koruny). Cílem je postupně tyto obaly z trhu do dvou let zcela vyřadit.

Emiráty, které budou příští rok hostitelem summitu OSN o klimatu, hodlají docílit uhlíkové neutrality do roku 2050. Plastové sáčky jsou považovány za problematický odpad, který zamořuje ulice i vodu a ohrožuje ptáky i vodní živočichy.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist