https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/eu-da-temer-37-milionu-eur-na-elektricke-vedeni-na-zapade-cech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

EU dá téměř 37 milionů eur na elektrické vedení na západě Čech

24.3.2020 00:11 (ČTK)
Evropská unie podpoří částkou téměř 37 milionů eur (asi 998 milionů Kč) stavbu elektrického vedení na pomezí Plzeňského a Karlovarského kraje. / Ilustrační foto
Evropská unie podpoří částkou téměř 37 milionů eur (asi 998 milionů Kč) stavbu elektrického vedení na pomezí Plzeňského a Karlovarského kraje. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Evropská unie podpoří částkou téměř 37 milionů eur (asi 998 milionů Kč) stavbu elektrického vedení na pomezí Plzeňského a Karlovarského kraje. Oznámila to minulý týden Evropská komise (EK), která rozhodla o přidělení dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Peníze pomohou ke stavbě dvojitého vedení v téměř devadesátikilometrovém úseku mezi obcemi Přeštice a Vítkov.
 

"V těchto těžkých časech pro náš kontinent je důležité, aby kohezní politika hrála roli v podpoře ekonomiky ku prospěchu našich občanů," uvedla minulý týden s odkazem na krizi kolem šíření koronaviru komisařka pro kohezi Elisa Ferreiraová.

Komise dnes schválila celkem 14 projektů v rámci podpory méně rozvinutých regionů sedmi zemí, do nichž celkem poputuje 1,4 miliardy eur.

Západočeský projekt podle Bruselu "zvýší energetickou bezpečnost a tvorbu obnovitelné energie".

Stavba nového vedení začala loni a skončit by měla příští rok. Kraje si od něj slibují posílení přenosové soustavy v regionu a zlepšení stability dodávek elektřiny.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

LS

Lukas Spitzer

24.3.2020 12:35
Ano, zaplatí dráty, které převedou německou zelenou elektřinu ze severního Německa do Bavorska. Případně Česko ještě přinutí zavřít nějaké elektrárny a nakupovat. Když už jsou tady ty krásné dráty za miliardu.
Odpovědět

Jan Šimůnek

25.3.2020 08:25 Reaguje na Lukas Spitzer
Přesně tak, tohle je německý projekt na našem území, který my absolutně k ničemu nepotřebujeme.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist