https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/eu-zapsala-cesky-modry-mak-mezi-chranena-zemepisna-oznaceni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

EU zapsala Český modrý mák mezi chráněná zeměpisná označení

13.2.2021 16:20 | PRAHA (ČTK)
Český modrý mák má mnoho unikátních charakteristik, kterými se odlišuje od máků farmaceutických. Senzorické vlastnosti jako jeho vzhled, chuť a vůně jsou navíc tak specifické, že je již nyní mák ceněným exportním artiklem.
Český modrý mák má mnoho unikátních charakteristik, kterými se odlišuje od máků farmaceutických. Senzorické vlastnosti jako jeho vzhled, chuť a vůně jsou navíc tak specifické, že je již nyní mák ceněným exportním artiklem.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Evropská unie zapsala Český modrý mák mezi evropsky chráněná zeměpisná označení (CHZO). Uznání žádosti trvalo 5,5 roku, řekl ČTK za spolek Český modrý mák Vlastimil Mikšík z České zemědělské univerzity v Praze. Podle něj evropské orgány většinou rozhodnou o přiznání ochrany zhruba za rok, v případě Českého modrého máku bylo nutné opakovaně prokazovat, že se skutečně nejedná o farmaceutickou surovinu, ale o v Česku běžně konzumovanou potravinu. Podle mluvčího ministerstva zemědělství Vojtěcha Bílého jde o velký úspěch pro republiku, protože stát se snaží zabránit falšování máku různými způsoby už déle než deset let.
 

"Hlavním smyslem CHZO je rozlišit od sebe dva typy komodit, i když mají stejné jméno. Mák, který se pěstuje zejména v západní Evropě, je mák technický. Cíleně se využívá pro farmaceutické účely a semeno se nesmí použít jako potravina. Naproti tomu Český modrý mák je zcela jiných kvalit. Je to ze své podstaty potravina, která má své místo nejen v ČR a na Slovensku, ale také v Bavorsku, Rakousku, Maďarsku a dalších státech, které spojuje slovanská historie," vysvětlil Mikšík. Název Český modrý mák tak nyní nebude možné v rámci EU použít, pokud skutečně nebude původem z ČR. Zhruba 85 procent z české makové produkce jde na export, hlavně do Ruska a Rakouska.

Podle Mikšíka pak na rozdíl od jiných produktů s označením CHZO je pro mák výjimečné, že se vztahuje na veškerý modrosemenný mák vyprodukovaný v ČR, který splňuje normy na potravinářské využití. Firmy v ČR tak nebudou muset pocházet z určitého regionu, jako je tomu například u Olomouckých tvarůžků nebo Třeboňského kapra.

"Český modrý mák má mnoho unikátních charakteristik, kterými se odlišuje od máků farmaceutických. Senzorické vlastnosti jako jeho vzhled, chuť a vůně jsou navíc tak specifické, že je již nyní mák ceněným exportním artiklem. Proto je dobře, že nově získal CHZO, a byl tak z pohledu zahraničních obchodních partnerů postaven na stejnou roveň jako třeba italské sýry nebo francouzská vína, což s sebou přináší nejen zvýšenou ochranu před případným pančováním a falšováním, ale také zvyšuje jeho atraktivitu pro koncového spotřebitele," řekl v reakci ČTK prezident Agrární komory ČR Jan Doležal.

Podle mluvčího ministerstva jsou ještě další možnosti, jak chránit český mák. "Další cestou je limit na obsah opiových alkaloidů v máku, který vyjednáváme s Evropskou komisí. Také zde se blížíme k úspěšnému konci a očekáváme, že dohodnutý limit letos schválí. Rovněž to významně pomůže zabránit míchání kvalitního českého máku s máky, které pocházejí ze zahraničí, kde je pěstují především pro farmaceutický průmysl," řekl ČTK Bílý.

Ve farmaceutickém průmyslu je z rostliny máku využitelná jen makovina, semena jsou odpadem a po vyčištění se staly levnou náhražkou kvalitního modrého máku. Mák z farmaceutických odrůd ale senzoricky neodpovídá odrůdám pěstovaným pro potravinářské využití.

Potravinářská komora ČR dnes ČTK sdělila, že od začátku registrace pomáhala se zpracováním žádosti. "V rámci schvalovací procedury na úrovni EU byl proces zkomplikován především připomínkou Španělska, jakožto hlavního evropského producenta průmyslového máku, které proces blokovalo," sdělila ČTK mluvčí komory Eliška Křížová. Navíc se vytvořily také cechovní normy na mák, loni pak i na mletý mák a jemné pečivo, ve kterém se mletý mák používá. Tím jsou chráněné kvalitní výrobky na českém trhu, dodala.

EU zná tři typy ochranných potravinářských známek. CHZO v současnosti má včetně máku 24 produktů, například Jihočeská niva nebo Štramberské uši. Dále pak Chráněné označení původu, kam spadá třeba Všestarská cibule, Český kmín nebo Žatecký chmel. Poslední je pak Zaručená tradiční specialita, kde jsou třeba Tradiční Špekáčky nebo Pražská šunka. Podle Bílého ČR žádná další CHZO, kde by se čekalo na výsledek řízení EU, nemá.

V ČR je přes 970 pěstitelů máku, z nich je zhruba 200 ve spolku Český modrý mák. Osevní plocha máku se loni podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziročně rozrostla o 12,5 procenta na 40.255 hektarů. Činila tak 1,6 procenta celkových osevních ploch. ČSÚ loni v září odhadl sklizeň máku na 29.150 tun, tedy 0,72 tuny z hektaru. Poradce spolku Václav Lohr tyto údaje zpochybnil, podle něj například Generální ředitelství cel, kam musí zemědělci údaje také hlásit, uvedlo rozlohu o asi 4500 hektarů nižší.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (5)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PB

Petr Blažek

13.2.2021 20:21
Otázka však je jak dlouho se bude pěstovat. Mák patří do skupiny rostlin, které když nemůžete osivo namořit podléhají škůdcům při vzcházení. A to je bohužel při jarních přísušcích velice častý problém, který už se dodatečně nedá napravit.
Odpovědět
pp

pavel peregrin

14.2.2021 13:00 Reaguje na Petr Blažek
Zřejmě se bude pěstovat pořád, ale nemusí to být zdaleka v tom množství, jak nyní. Také se může objevit na trhu nové mořidlo s příznivým ekotoxikologickým profilem, můžou se začít pěstovat ve větší míře ozimé formy, možnosti tedy jsou, ale bude to ztížené.
Odpovědět
PP

Petr Pekařík

14.2.2021 08:36
V EU na naše buchty a koláče s mákem koukají jako na zlegalizované šíření omamných a psychotropních látek :-) .
Odpovědět
DA

DAG

14.2.2021 10:33
Ono se na to ECHO podívá ;)
Odpovědět
DA

DAG

14.2.2021 10:33
Ono se na to ECHO podívá ;)
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist