https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/europoslanci-schvalili-revizi-spolecne-zemedelske-politiky-eu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Europoslanci schválili revizi společné zemědělské politiky EU

24.4.2024 19:34 | ŠTRASBURK (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Europoslanci dnes na plenárním zasedání ve Štrasburku schválili revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří již několik měsíců protestují v řadě unijních zemí a stěžují si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření na půdě.
 

Návrh, jehož cílem je zejména zmírnit administrativní zátěž zemědělců, podpořilo 425 europoslanců, 130 jich bylo proti a 33 se zdrželo.

Unijní exekutiva v polovině března vyhověla zemědělcům a navrhla zrušit některé ekologické požadavky, které na ně dosud měla v rámci společné zemědělské politiky. Cílem návrhů Evropské komise bylo poskytnout farmářům větší prostor při plnění určitých environmentálních podmínek. Jedním z požadavků na farmáře je například vyčlenit část půdy pro podporu biologické rozmanitosti. Plnění podobných podmínek bude nyní dobrovolné. Komise rovněž navrhla osvobodit od kontrol zemědělce s méně než deseti hektary půdy, tedy dvě třetiny všech příjemců podpory v rámci společné zemědělské politiky


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

RV

Richard Vacek

24.4.2024 20:21
Tuším, že budou eurovolby a tak europoslanci na chvíli převlékají kabát aby po volbách mohli pokračovat v tom, co je jejich srdci nejbližší.
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

25.4.2024 06:47
když se jinak nemůže, oseká se biologická romanitost. Jak jednoduché. To zemědělství je o ničem a tak tak skončí.

Odpovědět
ZK

Zdeněk Kučera

25.4.2024 12:45
Ono to v podstatě nic neřeší. Pásy pro biologickou rozmanitost jsou součástí podmíněnosti a ve větším rozsahu ekoplatby. Ekoplatba je dobrovolná, ale je finančně je pro podniky zásadní, aby ji dostaly. Bude to tedy stejné, protože to podniky budou muset dobrovolně plnit aby přežily.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist