https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/evropska-komise-vytkla-cr-zdlouhave-posuzovani-vlivu-na-zivotni-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Evropská komise vytkla ČR zdlouhavé posuzování vlivů na životní prostředí

5.8.2019 00:16 | PRAHA (ČTK)
Evropská komise vytkla Česku zdlouhavé posuzování vlivů staveb na životní prostředí i způsob hospodaření se zemědělskou půdou. / Ilustrační foto
Evropská komise vytkla Česku zdlouhavé posuzování vlivů staveb na životní prostředí i způsob hospodaření se zemědělskou půdou. / Ilustrační foto
Foto | Jai79 / Pixabay
Evropská komise (EK) vytkla Česku zdlouhavé posuzování vlivů staveb na životní prostředí i způsob hospodaření se zemědělskou půdou. Uvedla to ve zprávě, kterou projednal Senát. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) uvedl, že vláda měla k některým pasáží zprávy výhrady, obecně ji ale vítá jako snahu o lepší zavádění environmentální legislativy do praxe.
 

"Výsledná zpráva sice převážně objektivně popisuje reálný stav, nicméně k některým kapitolám má Česká republika výhrady. Především se to týká ochrany přírody, procesu posuzování dopadů na životní prostředí nebo mezinárodní dohody," uvedl Brabec.

Senátor Petr Orel (Zelení) konstatoval, že ČR má podle komise dobré výsledky v oblasti recyklace odpadů, problémem ale zůstává kvalita ovzduší. Horní komora proto požádala vládu, aby přijala návrhy konkrétních opatření v této oblasti, a to včetně časového plánu jejich zavádění se zvláštním zřetelem na řešení situace v Moravskoslezském kraji.

Kabinet by měl podle horní komory předložit také návrhy konkrétních opatření, které povedou ke snížení závislosti na tuhých palivech.

Vláda by měla připravit rovněž právní předpis, který se týká invazních nepůvodních druhů, které narušují původní evropskou biologickou rozmanitost. "Povinnost přijmout takový předpis vyplývá z nařízení Evropské unie z roku 2014 o invazních nepůvodních druzích. Máme tedy pětiletý skluz s implementací tohoto nařízení," poznamenal Orel.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist