https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/finka-pokorila-rekord-v-otuzovani-uplavala-pod-ledem-103-metru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Finka pokořila rekord v otužování, uplavala pod ledem 103 metrů

20.3.2021 00:12 | HOSSA (ČTK)
Finka Johanna Nordbladová ve finské Hosse překonala absolutní světový rekord v potápění pod ledem bez ploutví. Ve vodě, která měla dva stupně Celsia, na jediný nádech a jen v plavkách vydržela dvě minuty a 42 vteřin a uplavala 103 metrů. Svým výkonem překonala únorový rekord českého plavce David Vencla, píše AFP.
 

Plavkyně se o překonání tehdejšího rekordu pokusila už v dubnu 2015, kdy pod ledem uplavala 50 metrů za 55 vteřin. Stala se tehdy první ženou, která překonala v těchto podmínkách vzdálenost 50 metrů. V teplé vodě je její osobní rekord 137 metrů, dech umí zadržet až šest minut.

Nordbladová, které je 45 let, je profesionální designérka. Otužování se začala věnovat po vážné nehodě na kole, kterou měla v roce 2010. Otužování a plavání v ledu jí v rámci rehabilitace doporučil lékař. Nordbladová byla také kapitánkou a trenérkou finské potápěčské reprezentace při přípravách na světový pohár v Itálii v roce 2014.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist