https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/firma-hleda-vanocni-strom-na-prazske-staromestske-namesti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hledá se vánoční strom na pražské Staroměstské náměstí

2.7.2020 01:33 | PRAHA (ČTK)
Společnost Taiko, která v Praze pořádá vánoční trhy, po desáté vyhlásila soutěž na vánoční strom. Lidé mohou do poloviny září zasílat tipy na jehličnany, které by se podle nich v době vánočních svátků dobře vyjímaly na Staroměstském náměstí. Informovala o tom mluvčí společnosti Hana Tietze. Ten, kdo vítězný strom nabídne nebo na něj upozorní, získá odměnu 10 000 korun.
 

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí začnou podle firmy za pět měsíců. "Na přípravě trhů začínáme pracovat, budeme proto velmi rádi, když nám lidé začnou posílat svoje tipy," uvedl provozní ředitel společnosti Petr Hozák. Vítěze chtějí organizátoři trhů vybrat 1. listopadu, strom se má letos rozsvítit v sobotu 28. listopadu.

Ideální je podle firmy zdravý smrk ztepilý, vysoký 23 až 25 metrů a s pravidelným větvovím a kmenem. Vhodnými kandidáty jsou takové dřeviny, které jsou tzv. přerostlé a začínají být nebezpečné svému okolí, takže je nutné je z bezpečnostních důvodů pokácet, případně stojí na stavebních pozemcích. Tipy je možné posílat na stromy na veřejných i soukromích pozemcích, a to i v případě, že soutěžící není vlastníkem.

Strom se může nacházet kdekoliv v republice, ale musí se k němu v případě výběru dostat těžká technika. Loňský smrk pocházel z města Semily v Libereckém kraji. Vyrostl na soukromém pozemku na dosah Českého ráje, Krkonoš a Jizerských hor do výšky 22 metrů, uvedla společnost. Rok před tím byl strom přivezen ze zahrady rodinného domu rovněž na Liberecku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist