https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/firma-hublot-vyrobila-hodinky-z-recyklovanych-kapsli-od-kavy-nespresso
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Firma Hublot vyrobila hodinky z recyklovaných kapslí od kávy Nespresso

14.5.2023 01:20 | ŽENEVA (ČTK)
Firma Hublot vyrobila náramkové hodinky z recyklovaných kapslí od kávy Nespresso. Obě původně švýcarské značky společně vytvořily hliníkové hodinky převážně z opětovně použitých materiálů a výsledek s názvem Big Bang Unico Nespresso Origin v pátek rovněž společně představily. Informoval o tom server BFM TV.
 

Výzkum a vývoj výrobku trval rok a hodinky se budou prodávat v limitované edici 200 kusů. Firmy kladou při jejich prezentaci důraz na kvalitu, ale zejména na udržitelnost a ohleduplnost k životnímu prostředí. Hodinky jsou světle zelené, kvůli odkazu na přírodu a také je to barva kapslí používaných pro kávu Peru Organic. Na značku Nespresso odkazuje malé písmeno N na tlačítku.

Z recyklovaných hliníkových kapslí je vyrobeno několik dílů hodinek - tělo, luneta, korunka a tlačítka. Přístroje se budou prodávat se třemi verzemi řemínku. Jedna z nich je opět z hliníku z kapslí, další z kaučuku a třetí z látky. Na látkové verzi výrobci spolupracovali se společností SingTex, která se zaměřuje na výrobu látek z kávové sedliny.

Hodinářská firma Hublot byla založená ve Švýcarsku a nyní je součástí francouzské skupiny LVMH, největšího výrobce luxusního zboží na světě. Nespresso patří k značkám švýcarského Nestlé, největší potravinářské firmy na světě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

DV

Daniel Višňovský

17.5.2023 18:38
No, já tedy přeci jenom dám přednost tourbillonu s keramickým pouzdrem od TAG Heuer.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist