https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/halloween-oslavi-zoo-lampionovym-pruvodem-ke-hrbitovu-vyhynulych-zvirat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Halloween oslaví zoo lampionovým průvodem ke hřbitovu vyhynulých zvířat

4.11.2023 00:39 | OSTRAVA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Anglosaský lidový svátek Halloween oslaví ostravská zoo v sobotu tradičním lampionovým průvodem ukončeným na symbolickém hřbitově vyhynulých zvířat u expozice Čitván. Lidé tam budou moci zapálit svíčku a vzpomenout na druhy živočichů, které byly v nedávné době kvůli činnosti člověka na Zemi zcela vyhubeny, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
 

Program začne v zahradě už dopoledne. U výukového centra si zájemci budou moci vydlabat dýně. "Dýně následně osvětlí trasu, kudy se bude ubírat podvečerní průvod. Kromě dlabání budou ve výukovém centru připraveny halloweenské aktivity, které připomenou mimo jiné i vyhubené druhy zvířat," uvedla mluvčí.

Lampionový průvod vyjde od hlavního vstupu do zoo v 16:30. "Při procházce potemnělým areálem si účastníci mohou na cestu svítit lampiony, lucernami a dalšími svítidly. Zájemci mohou přijít i v tematických kostýmech a maskách. Doporučujeme přibalit s sebou i svíčky," řekla Nováková.

Většina areálu zoologické zahrady zůstane v sobotu návštěvníkům výjimečně přístupná až do 18:00. Pokladny a vybrané pavilony budou otevřeny do 17:30. Půjde například o pavilon indických šelem, pavilon slonů, pavilon Wanderu nebo centrální vyhlídku v expozici Čitván.

"Návštěvníci tak do nich budou moci nahlédnout a pozorovat chování zvířat po setmění. V pavilonech platí přísný zákaz svícení jakýmikoli svítidly, včetně nejrůznějších blikajících ozdob. Po 16:00 zůstane uzavřena dolní část zoo včetně Pavilonu afrických zvířat a Pavilonu evoluce," doplnila mluvčí.

Halloween se slaví večer před svátkem Všech svatých. O Halloweenu děti v anglicky mluvících zemích chodí oblečené do strašidelných kostýmů po sousedství a koledují sladkosti. Tento zvyk se sice v českém prostředí nerozšířil, ale Halloween si různými akcemi například školy či další instituce připomínají. V zoo končívá právě u symbolického hřbitova vyhynulých druhů, který zahrada otevřela před deseti lety a připomíná alespoň zlomek vyhubených zvířat. Podzimní halloweenská procházka osvětlenou zoo se u návštěvníků těší značné oblibě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

kk

karel krasensky

4.11.2023 09:49
Blahoslavení chudí duchem nebot jejích jest kralovství nebeské.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist