https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/handelsblatt-tesla-prerusi-v-zavode-u-berlina-na-ctyri-dny-vyrobu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Handelsblatt: Tesla přeruší v závodě u Berlína na čtyři dny výrobu

7.5.2024 19:32 (ČTK)
Zdroj | Pexels
Americký výrobce elektromobilů Tesla přeruší ve svém závodě v Grünheide u Berlína na čtyři dny výrobu. V pátek budou všichni zaměstnanci povinně pracovat z domova. Je to preventivní opatření kvůli demonstracím, které se chystají na protest proti plánovanému rozšíření továrny. S odkazem na interní e-mail zaměstnancům o tom informuje web německého deníku Handelsblatt.
 

Výroba končí středeční odpolední směnou a začne opět až v neděli noční směnou. "Bez výslovných pokynů a povolení vašeho nadřízeného není možný přístup na pracoviště ani do továrny," uvádí se v e-mailu. Zákaz platí i pro všechny dodavatele a smluvní partnery. Ve čtvrtek je v Německu státní svátek.

Aktivisté ohlásili na nadcházející dny několik protestních akcí proti plánovanému rozšíření továrny Tesly. Na pátek chystají shromáždění před branami továrny. Chtějí mimo jiné zastavit kácení lesů v okolí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Řezáč

8.5.2024 06:54
...už by otevčít nemusela.
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

8.5.2024 06:55 Reaguje na Jaroslav Řezáč
...už by otevřít nemusela.
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

8.5.2024 16:47
Průmyslová produkce České republiky v březnu výrazně klesla, a to citelně více než se čekalo. Pokles činí meziročně 11,1 procenta, což je nejvýraznější meziroční pokles od května 2020, tedy od první vlny covidové pandemie.
Lukáš Kovanda Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist