https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-likvidovali-rozsahly-pozar-lesniho-porostu-po-paleni-klesti-u-nezdenic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hasiči likvidovali rozsáhlý požár lesního porostu po pálení klestí u Nezdenic

12.4.2021 11:37 | ZLÍN (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Hasiči v neděli odpoledne bojovali s rozsáhlým požárem lesního porostu po pálení klestí u obce Nezdenice na Uherskohradišťsku. Oheň zasáhl plochu 400 metrů délky a 200 metrů šířky, uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Zasahovalo osm jednotek. Hasiči ve Zlínském kraji také odstraňovali několik následků silného větru, nejdříve zejména na Vsetínsku, poté také na Zlínsku.
 

Odklízeli spadané stromy, zasahovali také na střeše základní školy ve Vsetíně, kde vítr uvolnil plechy, poškozená byla také střecha rodinného domu ve Štítné nad Vláří na Zlínsku.

Hasiči v Olomouckém kraji likvidovali o víkendu osm požárů souvisejících s jarním úklidem lidí na loukách, mezích, zahradách či v lese. Příčiny požárů zjišťují hasiči a policisté, škody však nebyly velké. Hasiči nabádají, aby lidé při jarním pálení dbali předpisů, pálení ohlásili a preventivně si připravili věci na hašení. Lidé by neměli pálit klestí v blízkosti obytných budov, měli by také vyhodnotit povětrnostní podmínky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist