https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-ukoncili-zasah-u-pozaru-v-np-ceske-svycarsko-kde-zacalo-horet-ve-stredu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hasiči ukončili zásah u požáru v NP České Švýcarsko, kde začalo hořet ve středu

14.4.2022 19:40 (ČTK)
Hasiči dnes zhruba ve 14:15 ukončili zásah v Národním parku České Švýcarsko, kde ve středu vzplál zhruba jeden hektar lesa. Ještě ráno likvidovali několik menších ohnisek, pomáhali si hadicovým vedením. Hořet začalo ve středu odpoledne u Hřenska na Děčínsku. Na pomoc s hašením vzlétl i policejní vrtulník z Prahy. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Faják.
 

Vrtulník létal nad lesem ve středu zhruba do 22:00. V blízkosti požáru hnízdí sokol stěhovavý. "Byl tam značný ruch, v příštích dnech budeme zjišťovat, jaký to mělo na hnízdění vliv," řekl dnes ČTK mluvčí národního parku Tomáš Salov. Strážci se podle něj teď věnují částečně uzavřené Gabrielině stezce vedoucí k Pravčické bráně a delegují případné výletníky na cestu přes Tři prameny.

Škodu bude park zjišťovat. Podle Salova je možné, že ji v případě prokázání viny zaplatí ten, kdo požár způsobil. Podle svědků se totiž krátce před vypuknutím požáru lesa v okolí pohybovali muži, kteří kolem sebe údajně házeli zábavní pyrotechniku. Policie vyslýchá všechny, kteří by mohli mít s požárem nějakou spojitost.

Naposledy hořel v Českém Švýcarsku les loni v červnu. Oheň zachvátil čtyři hektary porostu nedaleko Jetřichovic na Děčínsku. Na místě tehdy zasahovalo 14 jednotek, tedy několik desítek hasičů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist