https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-v-kladne-dubi-evakuovali-100-lidi-kvuli-uniku-kyseliny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hasiči v Kladně-Dubí evakuovali 100 lidí kvůli úniku kyseliny

6.6.2018 00:05 | KLADNO (ČTK)
Hasiči v Kladně-Dubí včera evakuovali zhruba 100 lidí kvůli úniku kyseliny chlorovodíkové v areálu místní firmy. Nikdo nebyl zraněn, pracovníci firmy měli situaci pod kontrolou a hasiči jim pouze pomáhali při zkrápění. / Ilustrační foto
Hasiči v Kladně-Dubí včera evakuovali zhruba 100 lidí kvůli úniku kyseliny chlorovodíkové v areálu místní firmy. Nikdo nebyl zraněn, pracovníci firmy měli situaci pod kontrolou a hasiči jim pouze pomáhali při zkrápění. / Ilustrační foto
Foto | Martin Singr / Ekolist.cz
Hasiči v Kladně-Dubí včera evakuovali zhruba 100 lidí kvůli úniku kyseliny chlorovodíkové v areálu místní firmy. Nikdo nebyl zraněn, pracovníci firmy měli situaci pod kontrolou a hasiči jim pouze pomáhali při zkrápění, řekla to mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková.
 

Událost byla hlášena hodinu před polednem. Nehoda se podle mluvčí stala při přečerpávání, uniklo zhruba 300 litrů kyseliny. Hasiči evakuovali lidi z přilehlých budov - žáky učiliště a obyvatele ubytovny. Vrátit se mohli ve 14:30, kdy hasiči akci ukončili a vrátili se na základnu. "Budou si to dál hlídat zaměstnanci," dodala Kereková.

Na místo jela i chemická laboratoř, která proměřovala ovzduší. Další opatření podle mluvčí nebyla nutná, potřeba nebylo ani varovat okolní obyvatelstvo.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist