https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hladik-se-doposud-angazoval-v-komunalni-politice-je-mistopredsedou-kdu-csl
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vizitka: Hladík se doposud angažoval v komunální politice, je místopředsedou KDU-ČSL

4.10.2022 11:16 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Vizitka Petra Hladíka (38; KDU-ČSL), který pravděpodobně nahradí Annu Hubáčkovou ve funkci ministryně životního prostředí:
 
Vystudoval projektové řízení na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity.

V současnosti je prvním náměstkem brněnské primátorky a místopředsedou KDU-ČSL.

Během studia sbíral pět měsíců zkušenosti na pracovní stáži v Portugalsku, po škole pracoval jako projektový manažer a konzultant. V roce 2010 byl zvolen zastupitelem městské části Brno-sever, po volbách v roce 2014 také zastupitelem města Brna. Od roku 2015 byl místostarostou městské části Brno-sever, tuto pozici opustil poté, co se v roce 2016 stal prvním náměstkem primátora. V roce 2018 obhájil pozici prvního náměstka primátorky města Brna, do jeho gescí patřilo školství a sport, rodinná politika a zdravotnictví, životní prostředí a územní plánování a rozvoj. V nedávných komunálních volbách byl brněnským lídrem kandidátky KDU-ČSL a STAN, členství v zastupitelstvu obhájil; stal se opět i členem zastupitelstva Brno-sever.

Do KDU-ČSL vstoupil v roce 2010, později stál tři roky v čele Mladých lidovců. V březnu 2019 byl zvolen novým místopředsedou KDU-ČSL, v lednu 2020 funkci na mimořádném sjezdu strany obhájil, stejně tak jako na sjezdu strany v dubnu 2022. V předsednictvu KDU-ČSL má v kompetenci životní prostředí, komunální politiky a Mladé lidovce.

Je ženatý a má pět dětí

Hladík měl možnost stát se ministrem životního prostředí už loni při sestavování kabinetu Petra Fialy (ODS) po sněmovních volbách, ale rozhodl se zůstat v Brně ve funkci primátorčina náměstka.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MU

Michal Uhrovič

4.10.2022 13:34
Je to vše připraveno od voleb 2021. Hladík chtěl být primátorem Brna. To mu nevyšlo, tak jde konečně dělat ministra, po ročním zpoždění.
Vše od začátku připraveno v KDU, taková finta o na voliče.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist