https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hladovy-medved-prekvapil-zamestnance-americke-pekarny-obral-je-o-60-dortiku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hladový medvěd překvapil zaměstnance americké pekárny, obral je o 60 dortíků

28.5.2023 00:42 | Avon (USA) (ČTK)
V Connecticutu žije ve volné přírodě 1000 až 1200 medvědů a spatřit je ve městech není žádná vzácnost.
V Connecticutu žije ve volné přírodě 1000 až 1200 medvědů a spatřit je ve městech není žádná vzácnost.
Foto | Jon Hurd / Flickr
Hladový medvěd baribal překvapil zaměstnance pekárny, kteří v americkém Connecticutu zrovna v garáži nakládali čerstvě upečené dezerty. Podařilo se mu odtáhnout krabici, v níž byly zdobené dortíky, a 60 jich sežral. Nakonec se ho podařilo odehnat troubením auta a medvěd zmizel dřív, než dorazila policie a odchytová služba, napsala agentura AP.
 

Majitelka pekárny Taste by Spellbound ve městě Avon napsala na instagramu, že její spolupracovnice nakládala zboží do dodávky, když ji překvapil medvěd.

"Najednou jsme ji slyšeli, jak křičí z plných plic a řve, že v garáži je medvěd," popsala. Křik zvíře neodradil, a i když už bylo třikrát na odchodu, zase se vrátilo. Na videu z bezpečnostní kamery bylo vidět, jak se medvědovi podařilo ukořistit bednu s dortíky, kterou odtáhl na parkoviště, kde si na nich pochutnal.

V Connecticutu žije ve volné přírodě 1000 až 1200 medvědů a spatřit je ve městech není žádná vzácnost. Loni hlášení o medvědovi podali obyvatelé 158 obcí a měst, úřady pak dostaly 67 hlášení o tom, že se medvědi dostali dovnitř domů.

Obvykle se incidenty obejdou bez zranění, loni ale medvěd dvakrát zaútočil na člověka. Také letos v dubnu medvěd způsobil zranění ženě, která venčila psa u města Hartford, které je nedaleko Avonu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

28.5.2023 08:51
Kdo kdysi sledoval filmy od Disneye, toho to nepřekvapí. Zasvěcení vědí, že si Méďa Béďa přišel vyzvednout deputát.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist