https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hongkongske-urady-zabavily-82-5-kg-nosorozcich-rohu-za-miliony
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hongkongské úřady zabavily 82,5 kg nosorožčích rohů za milióny

8.4.2019 03:22 | PRAHA (ČTK)
Kontraband objevili celníci v kontejneru, který připlul z Jihoafrické republiky a byl deklarován jako "automobilové díly". Ilustrační snímek.
Kontraband objevili celníci v kontejneru, který připlul z Jihoafrické republiky a byl deklarován jako "automobilové díly". Ilustrační snímek.
Hongkongské úřady zabavily 82,5 kilogramu nosorožčích rohů v celkové hodnotě převyšující dva miliony amerických dolarů (téměř 46 milionů korun). Jde o největší množství, jaké se na tomto Čínou kontrolovaném území podařilo zabavit za posledních pět let, informoval zpravodajský server Channel News Asia.
 

Kontraband objevili celníci v kontejneru, který připlul z Jihoafrické republiky a byl deklarován jako "automobilové díly". Rentgen ale odhalil podezřelý obsah.

Letos už hongkongské úřady zabavily 40 kilogramů nosorožčích rohů, 8,3 tuny šupin luskounů a více než 1000 sloních klů. Bývalá britská kolonie je jedním z hlavních tranzitních bodů pro nelegálně pašovaná zvířata či části jejich těl. Přes Hongkong proudí vše od žraločích ploutví a částí těl tygrů až po nosorožčí rohy a slonovinu. Cílovou destinací je obvykle pevninská Čína.

Většina těchto zásilek je určená pro využití v čínské tradiční medicíně. Například nosorožčí rohy údajně léčí cokoli od rakoviny až po kocovinu, přestože je tvoří pouze zrohovatělý keratin - tedy stejná látka, jaká je například v lidských nehtech.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jan Šimůnek

9.4.2019 06:56
Bylo by dobré spočítat, kolik nosorožců bude muset být upytlačeno, aby obchodníci z jejich rohy tuhle ztrátu vykompenzovali.

Efektivnější by bylo uvolnit Viagru (a její analogy) do volného prodeje, aby poklesla po tomto zboží poptávka.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist