https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hongkongsti-experti-stale-zkoumaji-psa-pacientky-s-koronavirem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hongkongští experti stále zkoumají psa pacientky s koronavirem

5.3.2020 00:15 | HONGKONG (ČTK)
Hongkongští veterináři včera oznámili, že pes, který je v karanténě spolu se svou koronavirem nakaženou majitelkou, by mohl být prvním případem přenosu nákazy z člověka na zvíře. / Ilustrační foto
Hongkongští veterináři včera oznámili, že pes, který je v karanténě spolu se svou koronavirem nakaženou majitelkou, by mohl být prvním případem přenosu nákazy z člověka na zvíře. / Ilustrační foto
Hongkongští veterináři včera oznámili, že pes, který je v karanténě spolu se svou koronavirem nakaženou majitelkou, by mohl být prvním případem přenosu nákazy z člověka na zvíře. Zdůraznili ale, že celý případ nadále zkoumají, informovala agentura Reuters.
 

Pes, u něhož předběžné testy koncem února prokázaly "slabou" přítomnost viru, zatím nejeví žádné symptomy nemoci, dodali odborníci s tím, že by majitelé domácích mazlíčků neměli propadat panice a vzdávat se svých zvířat.

Hongkongské ministerstvo pro zemědělství, rybolov a životní prostředí uvedlo, že provede ještě další testy, aby potvrdilo, zda se pes skutečně koronavirem nakazil. Zatím neexistují žádné důkazy, že by domácí mazlíčci mohli být zdrojem nákazy, dodalo ministerstvo.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist