https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hradecti-lesnici-daji-na-trh-az-3000-stromku-ceny-zustanou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hradečtí lesníci dají na trh až 3000 stromků, smrčky nabízí i KRNAP

27.11.2020 10:27 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Kdo bude mít zájem o smrček z Krkonoš, bude se muset vypravit 17. prosince do Vrchlabí. Správa Krkonošského národního parku tam bude, podobně jako v minulých letech, prodávat smrčky pocházejících z výchovných zásahů.
Kdo bude mít zájem o smrček z Krkonoš, bude se muset vypravit 17. prosince do Vrchlabí. Správa Krkonošského národního parku tam bude, podobně jako v minulých letech, prodávat smrčky pocházejících z výchovných zásahů.
Lesníci z Městských lesů Hradec Králové dodají na předvánoční trh zhruba 3000 vánočních stromků a deset tun ryb. S prodejem stromků začnou 1. prosince. Prodej ryb plánují na několika místech v Hradci Králové 21. až 23. prosince. Ceny stromků i ryb se proti loňsku měnit nebudou. Novinkou bude to, že kapra a jeho dovoz si lidé budou moci u Městských lesů objednat po internetu.
 

"Na výběr letos bude z několika druhů jedlí, dvou druhů borovic a smrků," řekl ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán. Prvního prosince prodej začne v hájovně Marokánka a další prodejní místo bude od 5. prosince u novohradecké hájovny Zelený sloupek. Prodej potrvá do vyčerpání zásob. Stromky budou pocházet z prořezávek i z plantáží.

Nejžádanější borovice lesní bude za 250 korun, smrk ztepilý bude za 200 korun a borovice černá a smrk pichlavý budou za 400 korun. Jedle kavkazská vyjde na 550 korun, ostatní druhy jedlí budou za 500 korun. Cena bude jednotná za stromek bez rozdílu výšky.

Kapry vylovené z rybníků města Hradce Králové budou lesníci prodávat u hájovny Zelený sloupek, u obchodního centra Atrium, před budovou staré radnice na Velkém náměstí a na sádkách u rybníka Datlík. Kilogram kapra bude za 100 korun. Po internetu si lidé budou moci kapra objednat od 1. do 19. prosince přes web www.nazmrzku.cz. "Pokud se tato forma prodeje osvědčí, uvažujeme o zavedení celoročního rozvozu ryb," uvedl Zerzán.

Kdo bude mít zájem o smrček z Krkonoš, bude se muset vypravit 17. prosince do Vrchlabí. Správa Krkonošského národního parku tam bude, podobně jako v minulých letech, prodávat smrčky pocházejících z výchovných zásahů. "Stromky budou z lesů obhospodařovaných podle standardů FSC, to znamená ekologicky šetrným způsobem," uvedl mluvčí KRNAP Radek Drahný. Prodej bude u sídla KRNAP v Dobrovského ulici, tradičně o tyto stromky bývá velký zájem. Cena bude 100 až 200 korun za kus.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist