https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hubackova-ocekava-ze-hladikovi-preda-mzp-v-pristim-tydnu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hubáčková očekává, že Hladíkovi předá ministerstvo životního prostředí v příštím týdnu

5.10.2022 10:33 | PRAHA (ČTK)
Budova ministerstva životního prostředí v Praze.
Budova ministerstva životního prostředí v Praze.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | MŽP
Končící ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) očekává, že předá úřad lidoveckému místopředsedovi Petru Hladíkovi v příštím týdnu. Premiér Petr Fiala (ODS) by podle ní mohl předat její rezignaci prezidentovi Miloši Zemanovi dnes, nebo v nejbližších dnech. Při příchodu na své poslední jednání vlády Hubáčková novinářům řekla, že necelý rok ve funkci hodnotí jako hektický. Hubáčková začátkem týdne oznámila rezignaci ze zdravotních důvodů.
 

Termín, kdy předá úřad Hladíkovi, podle ní zatím není jasný. "Záleží také, kdy přijme pan prezident pana premiéra s mou demisí. Myslím, že to může být i dnes nebo v nejbližších dnech," řekla. Šéf lidovců a vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL) v úterý řekl, že žádal Zemana o rychlé předání funkce ministra životního prostředí, ale také o to, aby na sebe mandáty Hubáčkové a Hladíka navazovaly.

Na vládu dnes Hubáčková dorazila naposledy. "Pramení to i z toho, že příští středu budu na posledním zasedání Senátu," zmínila poslední schůzi horní komory v nynějším složení. S Hladíkem již nicméně pracuje na předání některých agend. Je přesvědčena, že bude pokračovat v započaté práci.

Necelý rok ve funkci hodnotí jako velmi hektický. Zmínila covidovou pandemii a její zdravotnické dopady, vyjednávání dohody s Polskem ohledně dolu Turów či dění kolem Ukrajiny. Kvůli energetické krizi podle ní bylo nutné přebudovat dotační programy pro obce či průmyslu a zjednodušit administrativu.

Hubáčková rezignaci oznámila ze zdravotních důvodů v pondělí. Řekla, že ji čeká operace a po ní čtyři až šest měsíců rekonvalescence, což mimo jiné omezí její schopnost cestovat. Považuje to za vážnou překážku zejména v době českého předsednictví v Radě Evropské unie.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MU

Michal Uhrovič

5.10.2022 12:48
Už to má připraveno. Vše bylo domluveno po volbách 2021.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist