https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/iaa-je-podle-merkelove-ukazkou-propojeni-ekologie-a-automobiloveho-prumyslu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

IAA je podle Merkelové ukázkou propojení ekologie a automobilového průmyslu

8.9.2021 16:22 | MNICHOV (ČTK)
"Ještě před čtyřmi lety na IAA němečtí výrobci mohli představit jen koncepty elektrických aut, před dvěma lety jsem při návštěvě IAA mohla vidět světovou premiéru představení takového auta a nyní mají všichni výrobci ve své nabídce elektromobily pro každodenní provoz," uvedla Merkelová.
"Ještě před čtyřmi lety na IAA němečtí výrobci mohli představit jen koncepty elektrických aut, před dvěma lety jsem při návštěvě IAA mohla vidět světovou premiéru představení takového auta a nyní mají všichni výrobci ve své nabídce elektromobily pro každodenní provoz," uvedla Merkelová.
Foto | jc_cards / pixabay
Německá kancléřka Angela Merkelová považuje mezinárodní automobilovou výstavu IAA Mobility v Mnichově za vzor propojení klimatické neutrality s automobilovým průmyslem. V projevu na úvod autosalonu, jehož středobodem nejsou jen auta, ale i další možnosti dopravy, Merkelová ocenila pokrok v elektromobilitě a vyzvala k technologické otevřenosti pro další alternativy automobilových pohonů.
 

"Zájem o elektromobily je vidět nejen tady na výstavě, ale také v ulicích německých měst," řekla Merkelová s tím, že německý autoprůmysl se původně stavěl k této vývojové větvi zdráhavě. "Ještě před čtyřmi lety na IAA němečtí výrobci mohli představit jen koncepty elektrických aut, před dvěma lety jsem při návštěvě IAA mohla vidět světovou premiéru představení takového auta a nyní mají všichni výrobci ve své nabídce elektromobily pro každodenní provoz," uvedla.

Merkelová rovněž zmínila, že za prvních sedm měsíců letošního roku bylo v Německu zaregistrováno 370 000 nových elektromobilů a plug-in hybridů. "To je šestkrát více než za celý rok 2019," řekla.

Kancléřka také prohlásila, že na cestě k emisně čisté mobilitě je nezbytné, aby Německo zůstalo otevřené alternativním pohonům, jako je například vodíkový. Důraz je podle ní potřeba klást i na jistotu pracovních míst v automobilovém průmyslu, který je pro Německo klíčovým sektorem ekonomiky.

Zajímavostí je, že Merkelová svůj projev zahájila zmínkou o cyklistice. "Kvůli pandemii zažíváme opravdový boom jízdních kol," řekla kancléřka. IAA se po přesunu z tradičního dějiště ve Frankfurtu nad Mohanem do Mnichova změnil na IAA Mobility, protože chce propojit různé možnosti cestování. Velkou část vystavovatelů tak v Mnichově tvoří výrobci kol a jejich elektrických verzí.


reklama

 
Aleš Zápotocký
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

8.9.2021 17:13
Tý osobě stále nedochází, že tím postojem, který je shodný s EU/Bruselí, vlastně zabíjí chloubu německého průmyslu - auta.
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

8.9.2021 17:44 Reaguje na smějící se bestie
ono to je daleko "lepší" pro ty, co Němce nemusí :-)
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

8.9.2021 17:44 Reaguje na Jaroslav Řezáč
ale životní prostředí spláče
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist