https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/indicka-metropole-hleda-zpusoby-jak-zabranit-opicim-aby-rusily-na-summitu-g20
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Indická metropole hledá způsoby, jak zabránit opicím, aby rušily na summitu G20

31.8.2023 00:37 | DILLÍ (ČTK)
Hulman posvátný.
Hulman posvátný.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Úřady v indickém hlavním městě Dillí hledají způsoby, jak zahnat opice z míst, kde se bude 9. a 10. září konat summit skupiny velkých ekonomik G20. Na různých místech už jsou rozmístěny kartonové figuríny hulmanů posvátných v životní velikosti, které by měly zastrašit menší opice. A v plánu je také využití osob, které umějí napodobovat zvířecí zvuky, napsal zpravodajský server BBC News.
 
V Dillí žije obrovská opičí populace a úřady doufají, že tyto kroky zvířatům zabrání summit narušit. Kartonové podobizny hulmanů - agresivních opic s dlouhými ocasy a tmavými obličeji - už byly rozmístěny v oblastech, kde žijí početné tlupy opic. A v hotelích, kde budou ubytováni účastníci summitu, mají po dobu konání akce pobývat i tři až čtyři desítky speciálně školených osob, které budou opice plašit napodobováním zvířecích zvuků.

Úřady také zajišťují potravu pro opice na vyčleněných místech, aby je tak odradily od potulování kolem dějiště summitu a hledání něčeho k snědku.

Při podobných akcích v minulosti, jako byly například v roce 2010 Hry Commonwealthu, se úřady v Dillí pokusily zastrašit opice s pomocí skutečných hulmanů, anebo lidí, co je dokázali napodobit.

V roce 2014 úřady najaly 40 profesionálních napodobovatelů hulmanů, aby zaháněli opice od parlamentu a dalších vládních budov v hlavním městě. Dříve správa parlamentu využívala ke stejnému účelu skutečné hulmany, ale přestala po protestech ochránců zvířat.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

va

vaber

31.8.2023 08:20
opice ví lepší než lidi co to taková skupina G20 je a kdo v ní vládne a kdo musí se musí jen opičit a poslouchat
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist