https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/indicke-hlavni-mesto-kvuli-silnemu-znecisteni-ovzdusi-na-tyden-uzavre-skoly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Indické hlavní město kvůli silnému znečištění ovzduší na týden uzavře školy

15.11.2021 00:30 | DILLÍ (ČTK)
Dvacetimilionová metropole Dillí je podle loňské zprávy švýcarské organizace IQAir nejznečištěnějším městem na světě. Kouř do ovzduší zde vypouštění četné továrny, hustá doprava a ohně, které zde zemědělci každoročně v zimě zapalují.
Dvacetimilionová metropole Dillí je podle loňské zprávy švýcarské organizace IQAir nejznečištěnějším městem na světě. Kouř do ovzduší zde vypouštění četné továrny, hustá doprava a ohně, které zde zemědělci každoročně v zimě zapalují.
Školy v indickém hlavním městě zůstanou kvůli silnému smogu od pondělí na týden zavřené. Podle agentury AFP o tom rozhodlo vedení města Dillí kvůli tomu, že znečištění překročilo únosnou mez.
 

"Od pondělí budou školy zavřené, aby děti nemusely dýchat znečištěný vzduch," uvedl šéf dillíské vlády Arvind Kedžrivál.

Státní zaměstnanci musí povinně pracovat z domova, zaměstnancům soukromých firem to vláda doporučila. Od neděle se také na čtyři dny zastavily práce na stavbách, aby se prach a další škodliviny ze stavebních prací nedostávaly do ovzduší a nezhoršovaly již tak kritickou situaci.

Navzdory krajně nepříznivé smogové situaci v Dillí i zákazu vydanému nejvyšším soudem, indické státy v okolí hlavního města pokračují ve spalování zemědělského odpadu.

Dvacetimilionová metropole Dillí je podle loňské zprávy švýcarské organizace IQAir nejznečištěnějším městem na světě. Kouř do ovzduší zde vypouštění četné továrny, hustá doprava a ohně, které zde zemědělci každoročně v zimě zapalují, píše AFP.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (6)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PH

Pavel Hanzl

15.11.2021 08:45
A ty děcka budou doma dýcht co? Každé má doma lahve s tlakovým čistým vzduchem?
Vzduch v Dilí je naprosto příšerný (osobně jsem to koštoval), dost mi to připomínalo Severní Čechny za komára, třeba Lovosice. Nebo centrum Ostravy. Dnes je to nepředstavitelné.
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

15.11.2021 17:07 Reaguje na Pavel Hanzl
Kolika desítkami tun CO2 jste přispěl k oteplování planety svým
cestováním? Určitě násobně více, než indická rodina s desíti
dětmi ! Ale to vy neřešíte a ani to, že až budou cestovat stejně
jako vy i oni, tak nějaké "gryndýly" půjdou do kytek. Příklady
táhnou a rozvojový svět má svůj vzor, na který se chce dotáhnout
a je mu jedno jak. Jim asi nejste nejlepším vzorem a i nám tu
stále pouze kážete vodu a bumbáte vínečko.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

15.11.2021 18:14 Reaguje na Břetislav Machaček
Vozil jsem sebou v batohu systém CCS a všechen uhlík jsem si pochytal.
Odpovědět
LK

Lukáš Kašpárek

15.11.2021 12:03
Pálení biomasy je hrozná debilita... ale nedochází to mnoha lidem ani v ČR...
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

15.11.2021 17:09 Reaguje na Lukáš Kašpárek
Ejhle? On to už není zdroj obnovitelné energie? To je mi novina!
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

15.11.2021 18:16 Reaguje na Lukáš Kašpárek
To pálenípřímo ne. Ale způsob výroby problém často je. Proto se biopaliva první generace normálně nedotují, jen v babišistánu.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist