https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/indickou-metropoli-zahalil-smog-soukroma-vystavba-byla-pozastavena
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Indickou metropoli zahalil smog, soukromá výstavba byla pozastavena

5.12.2022 12:17 | DILLÍ (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Indické hlavní město Dillí dnes zahalil hustý smog, který bývá horší v chladnějším počasí. Vláda ve snaze zmírnit znečištění zakázala v metropoli a v jejím okolí soukromé stavební práce. Informuje o tom agentura Reuters.
 

Obyvatelé Dillí a jeho předměstí se každou zimu potýkají se zhoršeným ovzduším, jelikož chladnější a těžší vzduch zachycuje prach ze stavenišť, emise vozidel a kouř z vypalování strnišť v nedalekých státech Paňdžáb a Harijána. Podle Ústředního úřadu pro kontrolu znečištění se dnes index kvality ovzduší v několika částech indického hlavního města pohyboval mezi 350 a 400, což značí velmi špatnou kvalitu ovzduší.

Ústřední vláda v neděli zakázala veškerou soukromou výstavbu ve městě a jeho okolí. Úřady také v některých čtvrtích rozprašovaly vodu ve snaze pročistit vzduch.

Minulý týden vláda uvedla, že v hlavním městě zakáže provoz dieselových rikš a od roku 2027 povolí provoz pouze těch tříkolových taxíků, které jsou poháněny stlačeným zemním plynem nebo elektřinou.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MU

Michal Uhrovič

5.12.2022 15:29
Průmyslová revoluce založena na fosilních plivech dorazila do Indie. Bohužel planetu už zničila průmyslová revoluce v evropě a usa.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.12.2022 16:15 Reaguje na Michal Uhrovič
To těžko. V Indii jedou dýzláky a uhelňáky taky 60 let minimálně, déle než v Číně. V New Delhi je příšerný smog pořád, byl jsem tam jen dvakrát a vždy to samý. Dnes jsou ty státy nepatřící do Západní civilizace daleko špinavější a ve výsledku ničí přírodu výrazně více. Z deseti nejšpinavějších řek světa není ani jedna v Evropě nebo Severní Americe.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist