https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/indie-naridila-proverit-uhyn-11-ohrozenych-asijskych-lvu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Indie nařídila prověřit úhyn 11 ohrožených asijských lvů Video

23.9.2018 01:00 (ČTK)
Indické úřady v pátek nařídily vyšetřit smrt jedenácti kriticky ohrožených, volně žijících asijských lvů, kteří uhynuli během uplynulých deseti dní.
Indické úřady v pátek nařídily vyšetřit smrt jedenácti kriticky ohrožených, volně žijících asijských lvů, kteří uhynuli během uplynulých deseti dní.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Indické úřady v pátek nařídily vyšetřit smrt jedenácti kriticky ohrožených, volně žijících asijských lvů, kteří uhynuli během uplynulých deseti dní. Polovinu z nich tvořila mláďata, informovala agentura AFP s odvoláním na místní úřady.
 

Jedna lvice uhynula po konzumaci masa otráveného divokého vepře. Další lvi podlehli infekci plic a ledvin. Tři mláďata zabili ostatní lvi, když uhynuli jejich rodiče a tři zemřela během léčby infekce. Kdo divočáka otrávil, zprávy neuvádějí.

Všichni lvi, kteří uhynuli ve státě Gudžarát, byli posláni do veterinární nemocnice, kde provedou lékaři další analýzy, aby zjistili příčinu infekce. "Primárně se zdá, že k úhynu došlo z přirozených příčin nebo kvůli infekci," řekl AFP Vidžaj Čaudhárí z odboru pro správu lesů.

Asijští lvi jsou od roku 2000 označení jako kriticky ohrožení. Žijí pouze na území Národního parku Gir Forest v západoindickém státě Gudžarát na ploše zhruba 1400 čtverečních kilometrů.

V minulosti se tito lvi, kteří patří mezi hlavní turistickou atrakci v tomto státě, opakovaně stávali terčem pytláků. Podle posledního sčítání v roce 2015 žije ve volné přírodě 521 asijských lvů. V roce 2016 asi desítka z nich zahynula při povodních.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist