https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/indie-zada-teslu-aby-sve-elektromobily-v-zemi-i-vyrabela-nejen-dovazela-z-ciny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Indie žádá Teslu, aby své elektromobily v zemi i vyráběla, nejen dovážela z Číny

27.4.2022 01:09 | DILLÍ (ČTK)
Indie byla loni z hlediska prodaných aut čtvrtým největším automobilovým trhem světa po Číně, Spojených státech a Japonsku.
Indie byla loni z hlediska prodaných aut čtvrtým největším automobilovým trhem světa po Číně, Spojených státech a Japonsku.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Indie znovu vyzvala šéfa automobilky Tesla Elona Muska, aby jeho firma v Indii své elektromobily i vyráběla, nejenom prodávala auta vyrobená v továrně automobilky v Šanghaji. Argumentuje přitom prudkým nárůstem poptávky po ekologické dopravě, uvedla agentura Bloomberg. Indie byla loni z hlediska prodaných aut čtvrtým největším automobilovým trhem světa po Číně, Spojených státech a Japonsku.
 

"Pokud je Elon Musk připraven vyrábět Teslu v Indii, pak v tom nevidím žádný problém," řekl indický ministr dopravy Nitin Gadkárí. Vyrábět auta v Číně a prodávat je v Indii ale podle něj není dobrá nabídka.

Jednání mezi společností Tesla a indickou vládou se zastavila na otázce dovozních daní. Americká automobilka chce nejprve indický trh otestovat prostřednictvím prodeje dovezených aut, a teprve pak se hodlá zavázat k vybudování svého závodu v Indii, připomíná Bloomberg.

Indie zváží požadavek Tesly na snížení daní pod podmínkou, že automobilka slíbí, že nakoupí automobilové díly v hodnotě 500 milionů dolarů (11,4 miliardy Kč) od místních dodavatelů, uvedly v únoru obeznámené zdroje.

Poptávka po elektrických vozidlech v Indii prudce roste. Prodej automobilů vyrobených v Indii by byl oboustranně výhodný, protože místní automobilový trh má potenciál přinášet společnosti Tesla vysoké zisky, řekl ministr dopravy. V zemi jsou podle něj k dispozici prodejci i výrobci kvalitních automobilových součástek.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist