https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/indonesti-rybari-prezili-po-cyklonu-sest-dni-bez-jidla-na-ostruvku-u-australie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Indonéští rybáři přežili po cyklónu šest dní bez jídla na ostrůvku u Austrálie

23.4.2023 00:08 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Jedenáct indonéských rybářů ze dvou lodí, které minulý týden zasáhl silný cyklón Ilsa, přežilo šest dní bez vody a jídla na malém ostrůvku asi 330 kilometrů západně od australského pobřeží. Devět dalších je pohřešováno a pravděpodobně cyklón nepřežili, informoval tento týden zpravodajský server BBC News.
 

Rybáři uvedli, že jedna z jejich lodí se v bouři potopila. Z deseti členů její posádky je devět pohřešovaných. Jediný přeživší strávil celé hodiny ve vodě a držel se prázdného kanystru, než ho vylovili rybáři z druhé lodi.

Jejich plavidlo pak rozbouřené moře vrhlo na břeh ostrůvku Bedwell, který leží západně od města Broome v Západní Austrálii. Tam je zahlédl letoun australské pohraniční stráže a následně je vyzvedl záchranný vrtulník.

Navzdory prožitému utrpení jsou muži v dobrém stavu, informoval mluvčí pohraničních sil. Austrálie je repatriuje, jakmile to bude možné, dodal.

Cyklón Ilsa, který byl podle meteorologů nejsilnější bouří, jaká tuto oblast postihla za posledních 14 let, zasáhl Západní Austrálii minulý týden, ale ušetřil obydlené oblasti větších škod.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Sl

Slovan

23.4.2023 12:46
https://www.oceanybeztezby.cz/?_ga=2.153399292.574319545.1682068023-1096443881.1681302279
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist