https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/inspektori-odvezli-ze-zahrady-rodinneho-domu-na-prostejovsku-tri-tyrane-psy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Inspektoři odvezli ze zahrady rodinného domu na Prostějovsku tři týrané psy

11.8.2023 18:42 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Inspektoři krajské veterinární správy odebrali ze zahrady rodinného domu v Němčicích na Hané na Prostějovsku tři psy, důvodem bylo jejich týrání. Psi byli uvázáni na krátkém řetězu u stromu, bez napájení a krmení. Majitel se v domě nezdržoval. Zvířata byla převezena do útulku. Případ se i nadále šetří, řekl ČTK mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.
 

Inspektoři Státní veterinární správy z Olomouckého kraje chov psů přijeli zkontrolovat na základě podnětu náhodné návštěvnice obce ve spolupráci s policií ve čtvrtek. Zjistili nevyhovující podmínky chovu. "Zahrada byla celá zarostlá stromy a náletovými křovinami, plná vyřazených elektrospotřebičů, plastových beden, různých předmětů a plných igelitových pytlů. Průchod ke psům byl možný jen úzkou zarostlou uličkou. Všichni psi byli uvázaní na krátkém úvazu z řetězů a provazu k pevným předmětům, jako byl strom či lavice, bez možného minimálního pohybu," uvedl Vorlíček.

V dosahu zvířat přitom nebylo umístěno ani žádné napájení ani krmení. "Psi vykazovali stresové chování, neustále se pokoušeli uvolnit z úvazu. Neměli prostor na lehnutí k odpočinku, možnost se schovat při nepříznivém počasí, ani se volně venčit," doplnil mluvčí správy. Chovatel v době kontroly doma nebyl a podle policie se dalo očekávat, že bude pryč několik dní.

Všechna zvířata byla následně odchytovou službou předána do péče útulku Ajsha v Čechách pod Kosířem, dodal Vorlíček. Na případu i nadále krajská veterinární správa spolupracuje s policií a zástupci obce s rozšířenou působností.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist