https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/italska-pobrezni-straz-objevila-obri-mrsinu-plejtvaka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Italská pobřežní stráž objevila obří mršinu plejtváka, strážce k ní navedlo vystresované mládě

22.1.2021 18:45 | NEAPOL (ČTK)
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Italská pobřežní stráž u přístavu Sorrento nedaleko Neapole našla tělo uhynulého plejtváka. Je to podle ní jedna z největších mršin, které byly v regionu dosud nalezeny, informuje britská BBC.
 

Strážce k mršině v neděli navedlo vystresované mládě. Krátce poté, co uhynulého plejtváka našli potápěči, se jeho 70tunové tělo vynořilo k hladině. Úřady rozhodly, že ho přepraví na souš a pobřežní stráž ho ve středu odvlekla ze Sorrenta do přístavu v Neapoli. Dvojici člunů tato cesta podle agentury AP trvala několik hodin.

Mořští biologové a další odborníci se chystají provést pitvu kytovce, aby zjistili, proč uhynul. Podle BBC není vyloučené, že kostra tohoto obrovského tvora skončí v některém muzeu. Členové pobřežní stráže mezitím sledují, zda se znovu neobjeví mládě, které je navedlo k mršině.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist