https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jaguar-v-zoo-v-usa-napadl-zenu-ktera-si-chtela-poridit-selfie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jaguár v zoo v USA napadl ženu, která si chtěla pořídit selfie

11.3.2019 02:08 | PRAHA (ČTK)
Kočkovité šelmě nehrozí, že by ji kvůli napadení člověka utratili. Ilustrační snímek.
Kočkovité šelmě nehrozí, že by ji kvůli napadení člověka utratili. Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Jaguár v zoologické zahradě v americkém státě Arizona napadl ženu, která překonala bariéru u jeho výběhu, aby si pořídila selfie. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Návštěvnice zoo utrpěla zranění ruky, není ale v ohrožení života. Ani kočkovité šelmě nehrozí, že by ji kvůli napadení člověka utratili.
 

Návštěvnice zoologické zahrady nedaleko arizonské metropole Phoenixu překonala v sobotu ochrannou zábranu u výběhu, který obývá samice jaguára amerického. V okamžiku, kdy si chtěla se zvířetem pořídit fotografii, jaguár prostrčil pracky skrz mříž a zaťal drápy do její ruky.

"Slyšel jsem tu mladou dívku křičet: 'Pomoc, pomoc, pomoc'," uvedl svědek incidentu Adam Wilkerson. Jeho matka se šelmu, která ženu držela za ruku, pokusila rozptýlit tím, že k ní do klece vhodila plastovou láhev. Ta skutečně upoutala pozornost zvířete, které ženu následně pustilo. Wilkerson poté zraněnou vytáhl zpoza ochranné bariéry, kterou před tím překonala.

Zoologická zahrada v prohlášení zdůraznila, že šelma neopustila svůj výběh a žena zranění utrpěla jen proto, že přelezla bezpečnostní bariéru a příliš se přiblížila ke kleci. "Musíte jí přelézt. Není to něco, co se dá snadno překonat," uvedla mluvčí zoo Kristy Morcomová. "Jsou to divoká zvířata a tyto bariéry jsou postavené z dobrého důvodu," dodala.

Poraněná žena byla převezena po incidentu do nemocnice. Podle televizní stanice ABC News se v neděli vrátila do zoologické zahrady, aby se omluvila za své nezodpovědné chování.

"Můžeme vám slíbit, že se našemu jaguárovi nic nestane," uvedla později na twitteru zoo v reakci na řadu dotazů lidí, kteří se obávali, že bude muset být šelma po napadení člověka utracena.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist