https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jiraskovy-sady-v-litomericich-ziskaly-titul-park-roku-2017
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jiráskovy sady v Litoměřicích získaly titul Park roku 2017

14.10.2017 01:00 | LITOMĚŘICE (ČTK)
Porotu zaujala nejen obnova areálu, ale i program, v parku se pořádají výstavy a různá setkání. Sady v soutěži porazily dalších dvanáct parků z celé republiky.
Porotu zaujala nejen obnova areálu, ale i program, v parku se pořádají výstavy a různá setkání. Sady v soutěži porazily dalších dvanáct parků z celé republiky.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Jiráskovy sady v Litoměřicích získaly titul Park roku 2017. Porotu zaujala nejen obnova areálu, ale i program, v parku se pořádají výstavy a různá setkání. Sady v soutěži porazily dalších dvanáct parků z celé republiky. Informovala o tom mluvčí nadace Proměny Petra Hrubošová.
 

Úprava největšího litoměřického parku stála 50 milionů korun, polovinu nákladů radnice získala z grantu nadace Proměny. "Své místo pro odpočinek i volný čas v parku našly všechny věkové kategorie. Několikrát do roka se zde pořádají společenské události, park je i místem výstav," uvedl tajemník litoměřického městského úřadu Milan Čigáš.

Projekt proměny parku založeného v polovině 19. století vzešel z architektonické soutěže a své připomínky mohli předkládat občané. Parkem o rozloze 5,3 hektaru vedou dvě páteřní linie z červeného asfaltu, na které navazují menší dlážděné cesty.

O titul Park roku 2017 se ucházelo třináct parků. Je to nejvíce v historii odborné soutěže, kterou pořádá profesní sdružení Svaz zakládání a údržby zeleně od roku 2003. Odborná porota navštívila všechny přihlášené parky v září.

Proměna Jiráskových sadů se už objevila například v ročence Česká architektura 2015-2016, dostala se také do užší nominace soutěžní přehlídky Česká cena za architekturu 2016 nebo na mezinárodní výstavu reprezentující krajinářskou architekturu visegrádských zemí.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist