https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jmeno-noveho-sefa-statnich-lesu-cr-oznami-ministr-zemedelstvi-nekula-v-utery
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jméno nového šéfa státních Lesů ČR oznámí ministr zemědělství Nekula v úterý

25.11.2022 17:50 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Lesy ČR (LČR)
Jméno nového generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky (LČR) oznámí ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) v úterý 29. listopadu dopoledne. V sídle podniku v Hradci Králové se k tomu bude konat tisková konference. Do té doby nebude ministerstvo zemědělství výběr ředitele komentovat, řekl ČTK mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v Česku.
 

Podnik zatím vede Jiří Groda z Lesní správy Vítkov na Opavsku. Řízením podniku byl pověřen loni v prosinci poté, co Marián Jurečka (KDU-ČSL), který ministerstvo zemědělství dočasně vedl, odvolal posledního šéfa firmy Josefa Vojáčka. Ještě v prosinci 2021 ministerstvo zemědělství vypsalo na místo generálního ředitele výběrové řízení, ale ministr Nekula v něm nikoho nevybral.

Letos v červenci ministerstvo vypsalo druhé výběrové řízení, do něhož se přihlásilo 21 zájemců. Do druhého kola výběru, který měla na starosti pražská personální agentura Constellation, postoupilo šest uchazečů. V říjnu dělala agentura s uchazeči manažerské a psychologické pohovory a testy. Následně uchazeči představili své koncepce řízení podniku.

Lesy ČR za letošní tři čtvrtletí meziročně znásobily hrubý zisk na rekordních 7,39 miliardy korun z loňských 2,9 miliardy korun. Hlavním důvodem růstu zisku bylo zvýšení cen dřeva. Před dvěma týdny podnik poslal do státního rozpočtu mimořádný odvod 3,81 miliardy korun, rozhodla o tom vláda. Odvod byl podle ministra Nekuly nutný kvůli zajištění pomoci státu lidem, které výrazně zasáhly dopady válka na Ukrajině - například růst cen energií. Peníze státu odvedl například i státní podnik Budvar.

Hlavním úkolem Lesů ČR v nadcházejícím období bude obnova lesů po kůrovcové kalamitě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SV

Slavomil Vinkler

25.11.2022 18:28
Je třeba všechny vhodné lesy v majetku státu převést na Národní parky. Jde o CHKO Křivoklátsko, Soutok, a ostatních asi 30, a taky neužívané vojenské prostory Doupov, Brdy, Libavá... Jde o to, že stát nemá jiný majetek mimo půdu a zdravotnictví, který může v dnešní zadlužené době prodat do ciziny.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist