https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/k-dotaci-na-vymenu-kotlu-se-v-kralovehradeckem-kraji-registrovalo-120-zadatelu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

K dotaci na výměnu kotlů se v Královéhradeckém kraji registrovalo 120 žadatelů

14.10.2023 17:41 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Královéhradecký kraj letos přijal 120 žádostí v celkové výši 19,5 milionu korun na poskytnutí dotace na výměnu neekologického kotle na tuhá paliva. Kraj na to letos vyčlenil 63 milionů korun. Příjem žádostí skončil v srpnu, řekl ČTK mluvčí hejtmanství Dan Lechmann. Podpora u tepelných čerpadel je možná až do 180 000 korun a u kotlů na biomasu až do 130 000 korun. Dotace může činit až 95 procent.
 

Letošní podpora na takzvané kotlíkové dotace a také zájem o ně je výrazně nižší než v minulosti, protože cílovou skupinu ministerstvo životního prostředí zúžilo jen na starobní a invalidní důchodce, případně příjemce příspěvku na bydlení, uvedli zástupci kraje.

"Kraj loni vyčlenil na kotlíkové dotace 135 milionů korun. Bylo přijato celkem 1265 žádostí, z nichž 676 bylo již ukončeno, 444 se zpracovává a 145 zájemcům dotace nebyla poskytnuta. V této předposlední výzvě bylo ještě možné v omezené míře žádat o plynové kotle a oprávněnými žadateli byly též nízkopříjmové domácnosti, nikoli pouze důchodci a příjemci příspěvku na bydlení," řekl dnes ČTK Lechmann.

V prvním čtvrtletí 2024 se otevře další dotační výzva na výměnu neekologických kotlů s průběžným příjmem žádostí do 31. srpna 2024. Podle zástupců kraje se výraznější změny v nastavení podmínek po žadatele oproti letošnímu roku nechystají.

Kraj přijímá žádosti o takzvané kotlíkové dotace od roku 2016 a dosud rozdělil žadatelům přes 600 milionů korun.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist