https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kandidatka-zelenych-na-kanclerku-zada-ekologicke-aktivisty-o-ukonceni-hladovky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kandidátka Zelených na kancléřku žádá ekologické aktivisty o ukončení hladovky

9.9.2021 10:55 | BERLÍN (ČTK)
Annalena Baerbock z německé strany zelených
Annalena Baerbock z německé strany zelených
Kandidátka strany Zelených na německou kancléřku Annalena Baerbocková vyzvala ekologické aktivisty, aby ukončili více než týdenní hladovku za boj se změnami klimatu. Mladí lidé, kteří protestují před sídlem parlamentu, by podle ní opět měli začít jíst. Baerbocková to účastníkům hladovky sdělila po telefonu, napsala agentura DPA s odvoláním na mluvčího Zelených.
 

Politička uvedla, že sdílí cíl demonstrantů dosáhnout co nejrychleji klimatické neutrality. Lidé podle ní ale kvůli tomu "držením hladovky nesmí riskovat vlastní život". Aktivisté její výzvu prostřednictvím svého mluvčího odmítli. Podle svého twitteru mají i podporu rodičů a dalších příbuzných.

O hladovce byl informován i kandidát sociálních demokratů (SPD) na kancléře Olaf Scholz. Podle tiskové zprávy se hladovkáře rozhodl "chladnokrevně ignorovat", píše DPA.

Aktivisté podle svých slov začali držet hladovku v pondělí 30. srpna a zatím jsou v rámci možností v dobrém zdravotním stavu. Aktivisté žádají veřejnou diskusi o změnách klimatu s kandidáty tří největších stran na kancléře.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (5)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

9.9.2021 11:09
Já bych ty aktivisty nechal hladovět dál. Oni tu hladovku stejně jednou ukončí. Buď ještě za života, nebo později.
Odpovědět
ig

9.9.2021 12:39
Proc je zada? Treba jen presli z veganstvi na breatharianstvi :-)
Odpovědět
MJ

Marcela Jezberová

9.9.2021 14:09
Drží hladovku za klima? Tak v tomto případě zvolili účinný přístup. Ukončením hladovky ukončí šetření klimatu - to bude těžké dilema.
Odpovědět

Jirka Černý

9.9.2021 16:12
Bojovat proti něčemu tím že se budu oslabovat je zajímá taktika. Týden je nuda, to jsem dal na vojně a rozhodně jsem u toho neseděl na zadku s cedulí kolem krku, za další týden to začne být zajímavé.
Odpovědět
PP

Petr Pekařík

10.9.2021 19:42 Reaguje na Jirka Černý
Právě ta cedule na prsou je nejdůležitější. A hlavně se nezapomeňte po protestu zase nafutrovat :-)
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist