https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kdosi-vypustil-z-americke-farmy-35-000-norku-zvirata-zrejme-nepreziji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kdosi vypustil z americké farmy 35.000 norků, zvířata zřejmě nepřežijí

18.7.2017 13:30 (ČTK)
Pachatelé pronikli do areálu farmy v osadě Eden Valley, odstranili část ohrazení a otevřeli klece s lasicovitými šelmami. Majitelům farmy podle agentury AP způsobili škodu tři čtvrtě milionu dolarů (17 milionů korun). / ilustrační foto
Pachatelé pronikli do areálu farmy v osadě Eden Valley, odstranili část ohrazení a otevřeli klece s lasicovitými šelmami. Majitelům farmy podle agentury AP způsobili škodu tři čtvrtě milionu dolarů (17 milionů korun). / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Neznámí pachatelé vypustili v americkém státě Minnesota na svobodu 35.000 norků chovaných na kožešinové farmě. Oznámil to dnes šerif okresu Stearns, který leží severozápadně od Minneapolis. Zvířata nejsou schopna ve volné přírodě přežít.
 

Pachatelé pronikli do areálu farmy v osadě Eden Valley, odstranili část ohrazení a otevřeli klece s lasicovitými šelmami. Majitelům farmy podle agentury AP způsobili škodu tři čtvrtě milionu dolarů (17 milionů korun). Policie varovala místní obyvatele, aby se k norkům nepřibližovali, protože zvířata by je mohla pokousat.

Policie po pachatelích zatím neúspěšně pátrá a nezná ani motiv jejich činu, uvedla místní média.reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist