https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kena-zahajuje-prvni-scitani-divoce-zijicich-zvirat-na-svem-uzemi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Keňa zahajuje první sčítání divoce žijících zvířat na svém území

8.5.2021 03:22 | NAIROBI (ČTK)
Stavy velkých savců se budou zjišťovat ze vzduchu, v případě zvířat žijících v lesích se využijí skryté kamery a trasování trusu.
Stavy velkých savců se budou zjišťovat ze vzduchu, v případě zvířat žijících v lesích se využijí skryté kamery a trasování trusu.
V Keni začne první sčítání stavu zvěře, které má přinést poznatky o počtu divoce žijících zvířat ve 47 keňských oblastech. Informoval o tom keňský deník The Star.
 

Předmětem sčítání budou savci žijící na zemi i ve sladkovodních vodách a v moři, hlavní druhy ptáků jako pštrosi a dropi, vysoce ohrožení primáti, například mangabej žlutobřichý nebo gueréza červenohlavá, a dále také ještěři.

Keňa loni ohlásila mimořádný úspěch svého ochranářského programu, protože tam nezaznamenali žádného nosorožce uloveného pytláky.

Sčítání povede Keňská agentura na ochranu divoké zvěře (KWS), která chce výsledek použít k dalšímu zlepšení metod ochrany. Jde nejenom o zjištění počtu a teritoria živočichů, ale také o minimalizaci jejich střetu s člověkem. Zpřesněná databáze stavu zvěře poskytne základ k výpočtu ocenění její hodnoty, která pak bude zohledněna při rozhodování o rozpočtu na její ochranu.

Stavy velkých savců se budou zjišťovat ze vzduchu, v případě zvířat žijících v lesích se využijí skryté kamery a trasování trusu.

Pod KWS spadá 55 národních parků, rezervací a zvířecích útulků. Turisté, kteří do Keni jezdí zvířata pozorovat nebo lovit, jsou největším zdrojem příjmů této východoafrické země.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MU

Michal Ukropec

8.5.2021 08:07
Za dva, tři roky tam musím znovu.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist