https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kladno-zalozilo-na-deseti-mistech-kvetnate-pasy-pro-hmyz
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kladno založilo na deseti místech květnaté pásy pro hmyz

25.3.2020 00:18 | KLADNO (ČTK)
Kladno dalo založit na deseti místech ve městě pásy pro osev mnoha druhy rostlin, které vytvoří vhodné prostředí pro včely i ostatní hmyz. / Ilustrační foto
Kladno dalo založit na deseti místech ve městě pásy pro osev mnoha druhy rostlin, které vytvoří vhodné prostředí pro včely i ostatní hmyz. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Calla / Calla – Sdružení pro záchranu prostředí
Kladno dalo založit na deseti místech ve městě pásy pro osev mnoha druhy rostlin, které vytvoří vhodné prostředí pro včely i ostatní hmyz. Zvýší se tím rozmanitost přírody, prospívají i klimatu ve městě. Záhony v pásech jsou především na sídlištích, řekla včera mluvčí kladenské radnice Lucie Steinerová.
 

Dohromady bude v Kladně speciální směsí rostlin oseto na 2000 čtverečních metrů, největší plocha je na takzvané Psí louce. První květy se mají objevit v květnu nebo červnu, některé druhy ale pokvetou až příští rok. "Květinové pásy se sekají jen dvakrát do roka a jsou označeny informačními tabulemi," uvedla mluvčí.

Mezi vysetými rostlinami jsou například jetel, pohanka, vikev, vičenec a další. Město obyvatele prosí, aby květy netrhali, ani na pásy nešlapali.

Rozkvetlá louka vznikla loni například i v centru Slaného a letos má vzniknout v Rakovníku nedaleko Pražské brány.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

25.3.2020 17:36
Kladno, to je to město... Květnaté pásy tu omamně voní...
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

25.3.2020 18:00 Reaguje na Karel Zvářal
A ty svińské motýle letí do řepky... bestie
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist