https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/klimaticky-aktivista-v-berline-po-27-dnech-hladovky-protest-ukoncil
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Klimatický aktivista v Berlíně po 27 dnech hladovky protest ukončil

27.9.2021 00:33 | BERLÍN (ČTK)
Klimatický aktivista Henning Jeschke, který od 30. srpna držel v Berlíně hladovku a který v sobotu přestal přijímat tekutiny, protest ukončil. Jeschke na twitteru oznámil, že mu v sobotu zavolal sociálnědemokratický (SPD) kandidát na kancléře Olaf Scholz a přislíbil mu v nadcházejících čtyřech týdnech veřejnou debatu o stavu klimatické nouze. Spolu s Jeschkem ukončila protest i Lea Bonaseraová, která začala držet hladovku tento týden.
 

Hladovkáři původně žádali, aby se s nimi do čtvrtka sešla trojice kancléřských kandidátů. Těmi jsou vedle Scholze konzervativec Armin Laschet a Annalena Baerbocková ze strany Zelených. Trojice původně oznámila, že s aktivisty bude jednat po volbách. Později organizátoři protestu uvedli, že Baerbocková ve čtvrtek tábor hladovkářů na louce u Sprévy nedaleko sídla parlamentu a kancléřství navštívila a s mladými lidmi hovořila.

Ve čtvrtek aktivisté vyhlásili nové ultimátum, které se týkalo jen Scholze, protože Laschet podle nich zcela zklamal. Sociálnědemokratický kancléřský kandidát výzvu k veřejnému prohlášení o klimatické nouzi nesplnil, Jeschkeho a Bonaseraovou nicméně vyzval, aby hladovku ukončili. Opětovně slíbil, že společné setkání se může uskutečnit po volbách. Později v sobotu Jeschkeovi zatelefonoval a navrhl mu diskusi o klimatické nouzi v nadcházejících čtyřech týden. To potvrdila i SPD.

Hladovku původně zahájilo 30. srpna sedm aktivistů, šest z nich ale začalo postupně opět jíst. Tento týden se k 21letému Jeschkeovi, který odmítal potravu jako poslední z původní skupiny, přidala 24letá Bonaseraová. V sobotu nakonec oba protest ukončili.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (6)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jirka Černý

27.9.2021 08:40
Normální člověk za úmyslné sebepoškozování skončí v blázinci.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

30.9.2021 08:45 Reaguje na Jirka Černý
Vy už jste viděl normálního aktivistu? Stačí se podívat na Gretu.
Odpovědět
ig

27.9.2021 09:48
Nevšímat si a oni přestanou :D
Odpovědět

Viktor Šedivý

27.9.2021 09:51
Proč se vůbec někdo baví s vyděračem?
Odpovědět
ml

4.10.2021 20:16 Reaguje na Viktor Šedivý
Vydírání - první, co mne také napadlo. (Nechat takové lidi bez publicity.)
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

30.9.2021 08:44
Vyměknul. Aspoň je vidět, že to s tím obětováním pro klima nemyslel vážně.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist