https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kolumbie-ma-nejpestrejsi-populaci-motylu-na-svete-potvrdili-vedci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kolumbie má nejpestřejší populaci motýlů na světě, potvrdili vědci

24.6.2021 01:59 | LONDÝN (ČTK)
Do seznamu ověřených druhů motýlů žijících v Kolumbii vědci zapsali 3642 druhů a 2085 poddruhů.
Do seznamu ověřených druhů motýlů žijících v Kolumbii vědci zapsali 3642 druhů a 2085 poddruhů.
V jihoamerické Kolumbii žije nejvíce motýlích druhů na světě; jde o 20 procent všech známých druhů na planetě. Přes 200 z nich se jinde nevyskytuje, uvedl mezinárodní tým vědců ve studii, kterou zveřejnilo Přírodopisné muzeum v Londýně.
 

Do seznamu ověřených druhů motýlů žijících v Kolumbii vědci zapsali 3642 druhů a 2085 poddruhů, které přispívají k jedné z nejbohatších biodiverzit na světě. "Více než 200 druhů motýlů z tohoto sčítání žije pouze v Kolumbii a v žádné jiné zemi na světě," řekla Blanca Huertasová, která je motýlí specialistkou londýnského muzea.

"Takže pokud o ně přijdeme, neexistuje záchranná populace a bude to navždy," dodala Huertasová a vyzvala k ochraně přirozeného prostředí, v němž kolumbijští motýli žijí. Vědkyně také vyjádřila přání, aby "ochrana motýlů v Kolumbii pomohla k ochraně lesů a dalších méně charismatických druhů".


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist