https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kone-majitelky-podezrele-z-jejich-zanedbani-jdou-do-nahradni-pece
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Koně majitelky podezřelé z jejich zanedbání jdou do náhradní péče

2.9.2020 00:23 | ŽILINA (ČTK)
Nový domov by koně měli najít ve stájích v okolí na základě oficiálního návrhu veterinární správy o umístění týraného zvířete do náhradní péče. Jednat by se mělo o sedm zvířat. Ilustrační obrázek
Nový domov by koně měli najít ve stájích v okolí na základě oficiálního návrhu veterinární správy o umístění týraného zvířete do náhradní péče. Jednat by se mělo o sedm zvířat. Ilustrační obrázek
Koně majitelky ze Žiliny na Kladensku, která je podezřelá ze zanedbávání zvířat, půjdou do náhradní péče. Kladenský úřad připravuje na pokyn veterinární správy kvůli dlouhodobě nevyhovujícímu chovu správní řízení. Majitelka už dříve dostala deset pokut celkem přes 100 000 korun. Jednalo se o například přestupky, kdy koně nebyli pravidelně napájeni nebo opakovaně z pastvin utíkali. Pokuty nejsou zaplacené a většina z nich již byla postoupena soudnímu exekutorovi, uvedla mluvčí kladenské radnice Lucie Steinerová.
 

Nový domov by koně měli najít ve stájích v okolí na základě oficiálního návrhu veterinární správy o umístění týraného zvířete do náhradní péče, který obdržel kladenský odbor životního prostředí. Jednat by se mělo o sedm zvířat.

"Těsně před zahájením řízení pak musíme provést ověření aktuálního počtu a identifikaci koní v chovu," uvedl vedoucí kladenského odboru životního prostředí Radovan Víta. Veterináři nenařídili odebrání koní, ale umístění do náhradní péče, což znamená, že náklady na nové ustájení zvířat budou původní majitelce přeúčtovány. Pokud původní majitelka nedostatky v chodu napraví, může úřad na základě odborného vyjádření veterinární správy rozhodnout o návratu koní. Projednávání samotného přestupku na ochranu zvířat proti týrání řeší kladenský úřad s policií, která v této kauze obdržela i trestní oznámení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

3.9.2020 06:24
jak nezaplatila předešlé pokuty, tak by nezaplatila ani ty náklady co by jako měly vzniknout náhradním ustájením. a kdo ví, jak to vše vůbec bylo.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist