https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/konzsky-park-s-gorilami-po-unosu-turistu-do-konce-roku-neotevrou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Konžský park s gorilami zůstane po únosu turistů do konce roku zavřený Video

5.6.2018 04:25 (ČTK)
Park Virunga leží v provincii Severní Kivu, kde působí desítky milic, které drancují místní zdroje a pytlačí. Ozbrojenci útočí i v parku, jehož rozloha činí zhruba 7800 kilometrů čtverečních. Jen v dubnu tam usmrtili pět jeho správců. / Na snímku gorila horská v národním parku Virunga
Park Virunga leží v provincii Severní Kivu, kde působí desítky milic, které drancují místní zdroje a pytlačí. Ozbrojenci útočí i v parku, jehož rozloha činí zhruba 7800 kilometrů čtverečních. Jen v dubnu tam usmrtili pět jeho správců. / Na snímku gorila horská v národním parku Virunga
Foto | Innocent Mburanumwe / Wikimedia Commons
Národní park Virunga na východě Konga zůstane do konce roku uzavřen a v oblíbené turistické oblasti s horskými gorilami bude posílena bezpečnost. S odvoláním na ředitele parku to včera uvedla agentura DPA. V květnu byli v oblasti uneseni dva Britové.
 

Ředitel Emmanuel de Mérode řekl, že k budoucím návštěvám parku budou potřeba mnohem větší bezpečnostní opatření. "To vyžaduje velké investice a zabrání nám to letos park znovu otevřít pro turisty," dodal.

Neznámí ozbrojenci unesli 11. května dva britské návštěvníky a zabili jejich průvodkyni. Turisty se o několik dní později podařilo osvobodit, park byl ale 14. května uzavřen.

Park Virunga leží v provincii Severní Kivu, kde působí desítky milic, které drancují místní zdroje a pytlačí. Ozbrojenci útočí i v parku, jehož rozloha činí zhruba 7800 kilometrů čtverečních. Jen v dubnu tam usmrtili pět jeho správců.

Virunga je nejstarším africkým národním parkem a patří na seznam světového dědictví UNESCO. Zároveň je jedním z posledních míst, kde přežívají ohrožené gorily horské. Oblast láká i na lvy, slony a hrochy.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist