https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kostru-tyrannosaura-vydrazenou-ve-svycarsku-novy-majitel-vystavi-v-antverpach
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kostru tyrannosaura vydraženou ve Švýcarsku nový majitel vystaví v Antverpách

1.5.2023 00:41 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Kostru tyrannosaura, která se nedávno vydražila na aukci ve Švýcarsku za 5,5 milionu franků (131 milionů korun), vystaví její nový majitel v nově vznikajícím kulturním centru v Antverpách. Informoval o tom aukční dům Koller, podle nějž skelet masožravého dinosaura z doby před 68 až 66 miliony let získala umělecká nadace Phoebus Foundation.
 

Ta připravuje společně s architektem Danielem Libeskindem projekt rekonstrukce secesního mrakodrapu Boerentoren, napsala agentura AP.

Za nadací Phoebus Foundation stojí konsorcium Katoen Natie-Indaver, tedy firma podnikající v logistice a odpadovém hospodářství. Nadace má v plánu kostru dinosaura veřejně vystavit ve známé budově považované za nejstarší evropský mrakodrap. Věžák Boerentoren postavený na přelomu 20. a 30. let minulého století čeká přestavba a modernizace podle projektu amerického architekta Daniela Libeskinda, uvnitř má poté fungovat kulturní centrum.

Kostra Tyrannosaura rexe nazvaná Trinity dlouhá skoro 12 metrů se prodala 18. dubna. Odborníci měli vůči prodeji výhrady kvůli obavám, že skončí v soukromých rukou a bude nepřístupná pro vědce i veřejnost.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist