https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kraj-hleda-firmu-ktera-odstrani-ekologickou-zatez-v-drasove-na-brnensku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kraj hledá firmu, která odstraní ekologickou zátěž v Drásově na Brněnsku

28.4.2023 10:30 | BRNO (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | 422737 / Pixabay
Jihomoravský kraj chce nechat vyčistit část Drásova na Brněnsku, kde je půda kontaminovaná těžkým topným olejem. Radní schválili vypsání veřejné zakázky na odstranění staré ekologické zátěže. Sanační práce by měly vyjít téměř na 40 milionů korun, řekl ČTK náměstek hejtmana pro životní prostředí Lukáš Dubec (Piráti).
 

Ekologická zátěž pochází ze 70. až 80. let minulého století. Znečištěnou půdu objevili dělníci při stavbě cyklostezky v uplynulých letech. "Jelikož není jasné, kdo za závadným stavem stojí, vzal si to na starosti kraj. Chceme, aby práce začaly i skončily ještě letos," sdělil Dubec.

Vyčíslil je na 37,4 milionu korun i s daní. Jihomoravský kraj plánuje, že zaplatí asi 6,6 milionu korun, zbytek by měla uhradit dotace ze Státního fondu životního prostředí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist