https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kromerizska-radnice-pripravuje-vysadbu-zelene-podel-polnich-cest
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kroměřížská radnice připravuje výsadbu zeleně podél polních cest

21.10.2019 00:15 | KROMĚŘÍŽ (ČTK)
Kroměřížská radnice připravuje výsadbu zeleně podél existujících i zaoraných polních cest, které jsou v majetku města. / Ilustrační foto
Kroměřížská radnice připravuje výsadbu zeleně podél existujících i zaoraných polních cest, které jsou v majetku města. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Zdeňka Kováříková
Kroměřížská radnice připravuje výsadbu zeleně podél existujících i zaoraných polních cest, které jsou v majetku města. Nové stromy by se u nich mohly začít objevovat už v příštím roce. K jejich výsadbě plánuje město přizvat i veřejnost. Výsadba stromů významně přispívá k adaptaci na změnu klimatu, čistšímu ovzduší, podporuje zadržování vody v krajině a snižuje erozi půdy, řekl v pátek novinářům místostarosta Vít Peštuka (TOP 09, zvolen za Zdravé Kroměřížsko).
 

"Chceme lidi vtáhnout do samotné sadby stromů. Ať už osadní výbory, školy nebo občanské spolky a sdružení. Cílem je, aby lidé získávali vztah ke krajině kolem Kroměříže," uvedl Peštuka.

Propojením polních cest obklopených stromy podle něj může v budoucnu kolem města vzniknout okružní procházková trasa. "Doplňovat by ji měly naučné stezky, které tak kromě relaxace a pobytu v přírodě obyvatelům města dopřejí i poznání okolní krajiny," řekl místostarosta.

Záměr města je na začátku. Radnice se chystá na jednání se subjekty, které mají pole a polní cesty v nájmu. Na základě těchto jednání město vytvoří návrh výsadby zeleně v dané lokalitě. Kompletní dokončení projektu podle Peštuky může zabrat i deset let.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SH

Stanislav Hrouzek

21.10.2019 22:17
Stromy jsou fajn. Jen to taky bude potřebovat se o ně první léta trochu více starat a v sušších časech je i zalévat...
Odpovědět

Jan Šimůnek

22.10.2019 08:51 Reaguje na Stanislav Hrouzek
Plán vysazování stromů se bude plnit na stovky procent: Každý rok vysázejí nové a nechají uschnout. To je ekologie v reálu.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist