https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kvuli-nocnim-bourkam-jsou-nepruchodne-nektere-stezky-na-sumave
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kvůli nočním bouřkám jsou neprůchodné některé stezky na Šumavě

24.6.2021 12:23 | ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK)
Turisté na Šumavě.
Turisté na Šumavě.
Foto | Kubaj / Flickr.com
Noční bouřky způsobily pády stromů a polomy v šumavském národním parku.Některé turistické a cyklistické stezky jsou kvůli tomu neprůchodné a neprůjezdné. Jde především o místa v jižní části parku v okolí Nové Pece a Stožce na Prachaticku, informoval mluvčí NP Šumava Jan Dvořák.
 

"Pracovníci Správy národního parku Šumava aktuálně zjišťují rozsah polomů, které podle prvních odhadů budou dosahovat vyšších jednotek tisíc metrů krychlových. Zároveň začali se zpřístupňováním terénu," uvedl Dvořák. Dodal, že přesnější rozsah škod bude park znát zřejmě až v pátek.

Noční bouře v Jihočeském kraji způsobily škody na řadě míst. Ráno bylo kvůli tomu bez elektřiny téměř 10 000 domácností. Hasiči měli v souvislosti s bouřkami v noci více než tři stovky zásahů. Nejčastěji odstraňovali popadané stromy, což bylo ve 250 případech. Nejvíce práce měli na Písecku, Strakonicku a Táborsku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

kk

karel krasensky

24.6.2021 14:55
Durazně žádám dřevorubce a správu NP o co nejrychlejší odstranění.Není možné,aby vývraty a zlomy překažely v chuzi a případnemu poutání se ke stromum ekologum a aktivistum.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist