https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kvuli-studenemu-pocasi-a-huste-mlze-se-v-indii-uzavrely-skoly-a-zpozduji-se-lety
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kvůli studenému počasí a husté mlze se v Indii uzavřely školy a zpožďují se lety

9.1.2023 14:50 | DILLÍ (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Hustá mlha a studené počasí na severu Indie způsobily zpoždění více než stovky letů a dočasné uzavření škol, informovala dnes BBC. V některých částech Dillí teplota klesla na rekordně nízkých 1,9 stupně Celsia a neděle byla v indické metropoli jedním z nejmlhavějších dní letošní zimy. Chladné a mlhavé počasí by podle předpovědi indického meteorologického ústavu mělo začít ustupovat v úterý.
 

Studenou vlnu vyhlašuje meteorologický ústav v Indoganžské nížině při poklesu teplot na méně než čtyři stupně Celsia. Ústav lidem doporučil, aby omezili venkovní aktivity nebo se jim zcela vyhnuli, nabádal k opatrnosti při řízení a upozornil, že hustá mlha může také způsobit poruchy elektrického vedení. Úřady v Dillí rovněž požádaly školy, aby o týden prodloužily zimní prázdniny a dočasně zrušily výuku.

Špatná viditelnost vedla nejen ke zpoždění letů z Dillí a odklonu několika letadel na jiná místa, ale rovněž ke zdržení 29 vlaků na indických železnicích, jež každodenně přepraví na 23 milionů cestujících.

Extrémně nízké teploty v Indii představují riziko také pro lidi bez domova, kteří často spí u cest a na nádražích. Státy Paňdžáb, Harijána, Uttarpradéš a Bihár a indická metropole jsou v současnosti nejzasaženějšími oblastmi.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MZ

Miloš Zahradník

9.1.2023 23:13
Zajimave. "Globalni otepleni po indicku" Zatimco vetsina Evropy ma ted abnormalne teple pocasi, hory jsou zelene a blative tak na horni Volze klesaji teploty k -40. Letos v lednu vubec je napr. prave sibirska zimni tlakova vyse nejak malo vyvinuta a proto asi ty neobvyklosti. I na Sibiri - kde kolem Tungusky je sice az -55 ale leckde jinde i v takovem Jakutsku zas anomalni teplo, treba jen -20 stupnu
https://earth.nullschool.net/#current/wind/surface/level/overlay=temp/orthographic=-296.95,48.59,1024/loc=112.922,69.046
Odpovědět
MZ

Miloš Zahradník

9.1.2023 23:16
V Indii urady zaviraji skoly pri poklesu teplot k nule, v Jakutsku pri poklesu teplot pod -50 stupnu :)
Odpovědět
os

orb slavík

10.1.2023 14:39
Co to je za národ, množí se bez rozmyslu jako kobylky. Řeky, které protékají megaměsty, vypadají jako dopravníky plastového odpadu. Dobré je,že většina lpí na rozdíl od čínanů na domovině a neobohacují Evropu.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist