https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kyjovsky-start-up-myco-je-mezi-nejlepsimi-na-svete-ve-finale-ekologicke-souteze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kyjovský start-up Myco je mezi nejlepšími na světě ve finále ekologické soutěže

28.11.2022 15:50 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Start-up Myco z Kyjova na Hodonínsku, který vyrábí obalové materiály z odpadu a podhoubí, postoupil jako jedna z 15 společností z celého světa do finále 23. ročníku ekologické soutěže Energy Globe Award. Projekt z České republiky se do světového finále dostal teprve potřetí, informovala společnost E.ON, která soutěž pořádá.
 

"Už čtrnáct let v E.ONu pořádáme české kolo soutěže Energy Globe Award mimo jiné proto, abychom pomohli ke zviditelnění a dalšímu rozvoji projektům, které svými nápady pomáhají zpomalit klimatickou změnu. Myco mě tím, co dělá, nadchlo," uvedla Claudia Viohl, generální ředitelka společnosti E.ON v České republice.

Kyjovská firma Myco, která uspěla v národním kole soutěže a získala takzvaného ekologického Oscara, musela svůj přínos ekologii obhájit v konkurenci 180 projektů z celého světa.

Ekologická soutěž Energy Globe World Award má pět kategorií – Země, Oheň, Voda, Vzduch a speciální kategorii Mládež. Myco soutěží v kategorii Země jako jeden ze tří finalistů v této kategorii. Firma mění odpad z dřevozpracujícího průmyslu a zemědělství pomocí podhoubí na materiál rozložitelný v přírodě. Podobný může být třeba dřevotřísce nebo expandovanému polystyrenu používanému v obalových materiálech. Konkurencí mu bude projekt z Indie, který bojuje proti páleni strnišť rýže po sklizni a projekt nadace Green Ethiopia Foundation, který se zabývá zalesňováním etiopských hor a kopců.

Do světového finále soutěže se v minulosti dostala obec Hostětín ze Zlínského kraje v roce 2020 a Hotel-vinařství Galant v jihomoravském Mikulově v roce 2016.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist