https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lepsi-nez-televize-v-pisku-vysilaji-zive-primo-z-krmitka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lepší než televize: V Písku vysílají živě přímo z krmítka

6.1.2016 00:26 | PRAHA (Ekolist.cz)
Lesy města Písku umístily nedaleko svého sídla nové krmítko. A k němu videokameru. Lidé tak mohou na internetu sledovat živý přenos z ptačí hostiny. Denně přilétá na krmítko desítky ptáků, aby si pochutnali na slunečnicových semínkách, šípcích, jeřabinách a lojových koulí, informoval Český rozhlas.
 

U Lesovny se krmí hlavně sýkorky. „Tady v okolí se vyskytuje sýkora koňadra, modřinka a babka. Pravidelným návštěvníkem je i brhlík a vzácným hostem dlask,“ řekl Českému rozhlasu technik Lesů města Písku Pavel Keclík.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist